Vaidas BIVAINIS
Šį savaitgalį savo miesto gimtadienį švęs alytiškiai. Alytus per visas šventes prisigalvoja visokių dalykų, tad jų netrūks ir šiemet.
Vienais metais šventėje buvo pastatyta 3 metrų aukščio piramidė iš 1074 putojančio vyno buteliukų. Tai, kad rekordui pasiekti buvo naudojamis "Alitos" putojančio vyno "Alita Chardonnay" 0,2 litro buteliukai, joks atsitiktinumas - nori nenori "Alitos" produkcija garsina ir miestą, ir šalį visame pasaulyje. Šiuo metu "Alita" gėrimus eksportuoja į Didžiąją Britaniją, Airiją, Daniją, Vokietiją, Ispaniją, Lenkiją, Latviją, Jungtinius Arabų Emyratus, Jungtines Amerikos Valstijas. Turbūt Lietuvoje ant rankos pirštų suskaičiuotume įmones, kurios sugeba taip plačiai paskleisti savo produkciją.
Kitais metais Alytuje prieš Miesto dienas buvo pasodinta 1200 baltų rožių kerų ir miestas imtas vadinti Baltosios Rožės miestu. Per radiją, spaudoje alytiškiai raginami švenčių progomis dovanoti baltąsias rožes. Taip pat gyventojai mokomi jas auginti ir puoselėti. Pernai buvo pasodinta 1200 rožių kerų, prieš tai dar 800. Šventės dienomis visi pasižymėjusieji alytiškiai kartu su dovanomis ar diplomais gaus ir rožę. Bus parodytas net šokio spektaklis "Alytus - baltosios rožės miestas". Baltoji rožė pavaizduota ir miesto herbe.
Šiemet alytiškiai vėl sieks Lietuvos rekordo ilgiausia teksto eilute iš Jurgio Kunčino novelės "Per Simną ir Krosną".
Šventės renginių visas tris dienas bus daugybė, miestiečiai puikiai apie juos žino. O prieš šventes, kaip ir įprasta, įsiplieskė diskusija - kada tikrasis miesto gimtadienis? Vieniems tai 1377-ieji metai - tada pirmą kartą Alytus paminėtas istoriniuose šaltiniuose kaip teritorinio vieneto centras. Dar po keleto metų minima ir Alytaus pilis. Kiti mano, kad miesto gimtadienį reikėtų skaičiuoti nuo 1581 metų birželio 15 dienos - tada Lietuvos didysis kunigaikštis Steponas Batoras suteikė miestui Magdeburgo teises.