• tv3.lt antras skaitomiausias lietuvos naujienu portalas

REKLAMA
Komentuoti
Nuoroda nukopijuota
DALINTIS

SVEIKATA

Pūlinys ant piršto

Olga N. iš Pabradės rašo: "Įsipjoviau smiliaus piršto pagalvėlę. Iš pradžių lyg ir pradėjo gyti, bet vėliau susiformavo toks darinys, panašus į pūlinį, tik kietesnis. Atrodo, menkniekis, bet trukdo, nes skauda ir beveik tiesiai ant piršto sąnario. Eiti pas chirurgą lyg ir nepatogu, bet bijau, kad neprisišaukčiau didesnės bėdos. Gal patartumėte, kokius dėti kompresus, ar dar ką nors, kad ta biaurastis išsivaikščiotų?"

REKLAMA
REKLAMA

Pūlinys - pūlių telkinys, susidaręs dėl riboto audinių pūlinio uždegimo. Nuo sveikųjų audinių pūlinį atskiria kapsulė. Sveika žmogaus oda nėra sterili ir tokia jokiu būdu negalėtų būti, nes ant jos nuolat gyvena tam tikrų rūšių mikrobai. Tuo labiau pažeista oda nebūna sterili, jos paviršiuje yra geros sąlygos mikroorganizmams augti ir daugintis. Kiekvieno žmogaus odos paviršiuje esančių medžiagų kiekis (riebalai, baltymai, azoto turinčios medžiagos, angliavandeniai, mineralinės ir kt. medžiagos, reikalingos mikroorganizmų gyvybinei veiklai palaikyti) yra nevienodas, todėl ir mikroorganizmai gali šiek tiek skirtis.

REKLAMA

Nedidelis pūlinys, jei nesirezorbuoja savaime, gydomas poliklinikoje chirurgiškai, didelis - tik ligoninėje. Jei jums skausmas plinta ir į piršto sąnarį, būtinai kreipkitės i gydytoją, kad infekcija neįsimestų į sąnarį, nes tuomet būtų blogesni gydymosi rezultatai.

Kol kreipsitės į gydytoją, galite pasinaudoti neišsenkamais liaudies medicinos patarimais. Štai alijošiaus gydomosios savybės jau buvo žinomos daugiau kaip prieš 3 000 metų, senovės egiptiečiai alijošiumi ramino ir gydė odą. Šis augalas yra populiarus ir vertinamas iki šiol. Jame yra antraglikozidų, eterinių aliejų, fermentų, kartumų, vitaminų, fitoncidų. Neseniai mokslininkai alijošiuje aptiko medžiagą, kuri naudojama gydant gripą, opas ir kt. Sultys turi bakteriostatinių ir baktericidinių savybių, kurios veikia įvairius mikrobus, o jų tikrai yra ant pūlingos vietos. Alijošiaus sultys plačiai naudojamos susižeidus, esant pūliniams, nudegimams, didina hemoglobino kiekį.

REKLAMA
REKLAMA

Taip pat galbūt rečiau naudojamas, bet ne mažiau veiksmingas nei alijošius yra... šaltis. Jis gydo patinimus, mažina odos uždegimą, skatina šunvočių, pūlinių gijimą bei kartu stangrina odą. Šiuo atveju reikia šaldyti tik tą skaudamą pirštą, o tam galite naudoti šaltą rankšluostį. Sušlapinkite frotinį rankšluostį šaltame pasūdytame vandenyje, gerai išgręžkite ir įdėkite į šaldymo kamerą arba šaldiklį, kad atšaltų. Paskui pridėkite šį "ledinį" rankšluostį prie skaudamos vietos 3-5 minutėms. Būtinai stenkitės judinti tą kūno dalį, ant kurios laikomas šaltas kompresas. Rankšluostį taip pat galite sudrėkinti vandenyje su ledu, išgręžti ir iš karto uždėti. Po minutės vėl jį drėkinkite lediniame vandenyje, gręžkite ir dėkite. Taip reikia daryti pusę valandos. Galima naudoti ir "ledinius maišelius": didelę nosinę arba virtuvės rankšluostėlį sudrėkinkite 5 litruose vandens, kuriame ištirpinta 1 kg valgomosios druskos, nugręžkite, įdėkite į polietileno maišelį ir užšaldykite. Po to taip pat dėkite ant pūliuojančio piršto.

Iš šalavijų lapų daromi pavilgai, kurie pasižymi uždegimą mažinančiu, sutraukiančiu, dezinfekuojančiu poveikiu. Tačiau šio augalo negalima naudoti, jei turite hipertenzinę ligą.

Paruošė Sandra PUTRUNAITĖ

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKOMENDUOJAME
rekomenduojame
TOLIAU SKAITYKITE
× Pranešti klaidą
SIŲSTI
Į viršų