Storuliams blogiau
Amerikos mokslininkai patvirtino visiems seniai žinomą tiesą: tie, kurie turi antsvorį, turi ir daugiau bėdų. Ir ne tik jie, bet ir juos aptarnaujantis personalas.
Visų pirma, žmonėms, kurie turi nemažą antsvorį labai sunku diagnozuoti ligą. Nereikalingi riebalai trukdo atlikti diagnostiką Rentgeno bei ultragarsiniais spinduliais.
JAV Sveikatos apsaugos ministerijos duomenimis, net 66 % amerikiečių yra aptukę. Ir nors diagnostikos technika ir technologijos pažengusios gana toli, tačiau neretai medikai priversti savo išvadose pažymėti, "kad matomumas ribotas dėl paciento kūno sudėjimo ypatumų".
Medikams ypatingai sunku ultragarsu apžiūrėti storulių pilvo organus, rentgenu - krūtinės lastą, atlikti pilvo organų kompiuterinę tomografiją, krūtinės ląstos magnetinį rezonansą ir daugelį kitų tyrimų. Esant reikalui medikai priversti kartoti tyrimus, o įvairių spindulių pakartotinė dozė kenkia pacientui.
Su storulių problemomis susiduria ne tik diagnostikai. Mokslininkai nustatė, kad daug sveriantiems pacientams standartine adata neįmanoma į raumenis suleisti vaistų, pataikyti į veną, kai reikia kraujo tyrimams ir pan.
Pasitempti reikia ir automobilių, santechnikos, baldų gamintojams. Kad įtiktų "dideliam pirkėjui", jiems tenka didinti gaminamos produkcijos gabaritus. Greitosios pagalbos medikai turi sutvirtinti neštuvus ir pertvarkyti automobilius. Net daugelis aviakompanijų yra priverstos praplatinti sėdynes ir pailginti saugos diržus.