Aliejaus ir medaus masažas
Pacientų savijautai pagerinti, įvairioms ligoms gydyti medikai neretai rekomenduoja kūno masažą. Tai gydymo metodas, kai kūno paviršiaus audiniai mechaniškai dirginami rankomis arba prietaisais. Masažai labai įvairiai fiziologiškai veikia nervų sistemą ir visą organizmą. Priklausomai nuo masažavimo vietos, pobūdžio, jėgos ir trukmės kinta galvos smegenų žievės funkcinė būklė, susinormina bendras nervinis jautrumas, nyksta nuovargis, skausmas.
Vilkaviškietė masažuotoja Stasė Jokubaitienė, be klasikinio masažo, linkusi rekomenduoti aliejaus ir medaus masažą. Specialistė primena, kad žmogaus kūnas yra vieninga visuma - paduose, delnuose yra įvairius organus atitinkantys refleksiniai taškai, kuriuose maigant daroma įtaka tam organui ar kūno daliai. Klasikinio masažo stiprūs (maigymas) ir švelnūs (glostymas) judesiai nuosekliai kaitaliojami tam tikru ritmu.
Aliejaus ir medaus masažai derinami su klasikiniu arba relaksaciniu. Stasės Jokubaitienės teigimu, masažui gali būti naudojamas tik aukščiausios kokybės šalto spaudimo aliejus, eteriniai - taip pat tik ekologiški, pritaikyti odos ypatybėms. Masažui ruošiamas aliejus praturtinamas įvairiomis vaistažolėmis, kurios tarpusavyje turi derėti.
Pirmasis ciklo masažas trunka ne ilgiau kaip 8 - 10 minučių. Tai tolerancijos masažas. Jo metu paaiškėja, kaip žmogus priima tik jam parinktą aliejų, vaistažoles, kaip reaguoja į eterinius kvapus, kokio stiprumo masažas jam geriausias.
Taikant medaus masažą, privalu žinoti, iš kokių augalų suneštas medus. Nuo to priklauso paciento savijauta. Be to, kaip teigė masažuotoja S. Jokubaitienė, medus turi būti įsigytas tik iš bitynų, esančių toli nuo judrių gatvių, švariose vietose.
Irena Zubrickienė