Švedų specialistai Vyrų krizių ir informacijos centro darbuotojus ir savanorius bei kitų psichologinę pagalbą teikiančių įstaigų atstovus moko, kaip dirbti su smurtaujančiais ar krizinėse situacijose atsidūrusiais vyrais.
Nuo ketvirtadienio iki šeštadienio vyksiantis seminaras - vienas iš projekto, kurį finansuoja Švedijos vyriausybė ir Jungtinių Tautų Vystymo programa Lietuvoje, etapų.
Iki gruodžio mėnesio vyksiančio projekto metu socialiniai darbuotojai, psichologai bus mokomi, kaip dirbti su smurtaujančiais ar krizės ištiktais vyrais, jiems bus surengti keli seminarai, pažintinės išvykos į Švediją, bus išleistos mokymo priemonės. Projekto metu dalyviai taip pat dirbs su smurtaujančiais vyrais.
Vyrų krizių ir informacijos centro vadovas Algirdas Meškauskas BNS sakė, kad vienas iš projekto tikslų - suaktyvinti, pagerinti Vyrų krizių ir informacijos centro veiklą. Todėl centras už skirtas lėšas šiems metams ketina pasamdyti tris konsultantus, kurie dirbs su smurtaujančiais vyrais. Pernai Lietuvos vyrams pagelbėdavo tik vienas specialistas.
Vilniaus vyrų krizių centro tikslas yra mažinti smurtą šeimoje, teikiant socialinespaslaugas vyrams.
Vyrų krizių ir informacijos centre vykdomi projektai bei programos, kurie keičia stereotipinį visuomenės požiūrį į lyčių lygybę, tiriamas smurtas buityje ir jo pasekmės, vyrai mokomi šeimoje iškylančias problemas ir konfliktus spręsti be smurto.
Centro darbuotojai mano, kad daugeliu atvejų smurtaujančių vyrų ugdymas, terapinė veikla būtų veiksmingesnė už bausmių politiką.
Šiaurės šalių patirtis rodo, kad padėti galima teikiant specialistų konsultacijas, nagrinėjant agresijos priežastis.
Ekspertai mano, kad didelį vyrų savižudybių skaičių Lietuvoje lemia ir tradicinio vyro vaidmens neatitikimas šiandienos realijų.
Europoje pagal savižudybių skaičių pirmaujančioje Lietuvoje vyrų savižudybės sudaro daugumą.
BNS