• tv3.lt antras skaitomiausias lietuvos naujienu portalas

REKLAMA
Komentuoti
Nuoroda nukopijuota
DALINTIS

Stonhendžas yra milžiniškas vaisingumo simbolis, tvirtina Kanados mokslininkai, kurie mano pagaliau įminę šio senovės paminklo, esančio Solsberio lygumoje Anglijos pietuose, mįslę.

REKLAMA
REKLAMA

Mokslininkai sako pastebėję, jog akmenys išdėstyti taip, kad primena moters lytinius organus.

Ši teorija išdėstyta straipsnyje "Stonhendžas medicinos požiūriu" (“Stonehenge: a view from medicine”), kurį liepos numeryje išspausdino britų "Journal of the Royal Society of Medicine".

REKLAMA

Garsiojo Stonhendžo statytojams svarbiausi gyvenimo įvykiai buvo gimimas ir mirtis, rašo į pensiją išėjęs Britų Kolumbijos universiteto ginekologijos ir akušerijos profesorius Anthony Perksas (Entonis Perksas).

Jis pažymėjo, kad nėra jokių įrodymų, kad Stonhendžo statytojai būtų statę antkapius. "Dėl gimimo taip pat negalime tikėtis daugelio įrodymų. Tačiau įrodymų gali būti, tik jie tokie dideli, kad jų niekas nepastebi", - rašė jis.

REKLAMA
REKLAMA

A. Perksas teigia, kad žiūrint iš viršaus vidinis Stonhendžo akmenų ratas primena mažąsias lytines lūpas, o milžiniškas išorinis ratas - didžiąsias lytines lūpas. Akmeninis aukuras esą reiškia klitorį, o atvira erdvė centre - angą, pro kurią gimstama.

"Ar gali ...Stonhendžas... reikšti kelią, kuriuo ateina nauja gyvybė?" - klausiama straipsnyje ir priduriama, kad palyginus akmenų "išdėstymą su moters išorinių lytinių organų anatomija, aiškiai matyti panašumas".

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA

A. Perksas sakė, kad senovėje paaukotas vaikas, kurio palaikai buvo rasti netoliese esančiame Vudhendže, patvirtina jo teoriją ir kad per archeologinius kasinėjimus Stonhendže gali būti rasta panašių radinių.

"Senovėje tikėjimas svarbiausiąja kūrėja, Motina ar Žemės deive, buvo labai paplitęs, - rašė A. Perksas. - Jei ...Žemės deive ...tikėjo ir (tie) žmonės, Stonhendžas gali simbolizuoti angą, pro kurią Motina Žemė gimdo augalus ir gyvūnus, nuo kurių senovės žmonės taip priklausė".

REKLAMA

Stonhendžas gali "garbinti ją už tai, kad ji teikia tiek gyvenimą, tiek pragyvenimą".

Specialistai sako, kad Stonhendžas buvo pastatytas 3000-1600 metais pr. m. e. ir kad tai galėjo būti šventykla ar astronominė observatorija.

Bronzos amžiuje kurį laiką - nuo 2000 iki 800 m. pr. m. e. - Stonhendže buvo laidojami vietos vadai.

"Reuters"-BNS

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKOMENDUOJAME
rekomenduojame
TOLIAU SKAITYKITE
× Pranešti klaidą
SIŲSTI
Į viršų