Kol Vengrija, Graikija, Rumunija, kitos šalys prie Viduržemio jūros kovoja su didžiule sausra ir miškų gaisrais, Didžioji Britanija skęsta potvyniuose. Šioje šalyje kai kurių vietovių gyventojams tenka mokytis gyventi senoviškai - be elektros ir vandentiekio.
Pranešta, kad Dižiąją Britanijąsiaubia didžiausi potvyniai per 60 metų. Po liūčių ir potvynių šalyje jau teko evakuoti tūkstančius gyventojų. Smarkiausiai įsišėlusi gamta smogė vakarinei ir pietinei šalies daliai. Tūkstančiai būstų Glosteršyro ir Herefordšyro grafystėse liko be elektros tiekimo. Jį nutraukti privertė potvynio užtvindyta ir uždaryta elektros stotis.
Šiose vietovėse pirmadienį apsilankė šalies premjeras Gordonas Braunas. Jis pranešė, kad vyriausybė aptars potvynių padarytą žalą ir ieškos būdų, kaip nusausinti užlietas vietoves ir apsaugoti infrastruktūrą nuo tolesnių kataklizmų. Šalies premjeras taip pat paskelbė, kad padidintas apsaugai nuo potvynių skirtas finansavimas. "Kaip visos išsivysčiusios šalys, mes turime susitaikyti su klimato pokyčiais", - sakė ministras pirmininkas. Vyriausybė pažadėjo iki 2011 m. padidinti kovai su potvyniais skirtą biudžeto dalį nuo 600 mln. iki 800 mln. svarų.
Draudikai nuostolius skaičiuoja milijardais. Manoma, kad stichijos padaryta žala gali siekti 2 milijardus svarų sterlingų (apie 10 mlrd. litų).
Visiškai kitokios problemos kamuoja Rumuniją, Vengriją, Kiniją.
Rumunijoje per didžiulius karščius jau žuvo mažiausiai 15 žmonių, šimtai patyrė sveikatos sutrikimų. Čia šalies pietuose ir rytuose laikosi maždaug 40 laipsnių pagal Celsijų temperatūra. Nacionalinė greitosios pagalbos tarnyba pranešė, kad vos per vieną parą miestų gatvėse neatlaikę kaitros apalpo apie 670 žmonių, 160 jų - sostinėje Bukarešte. Tiek sostinėje, tiek kituose miestuose pridygo palapinių, kuriose žmonės gali atsigaivinti nuo tvilkančio karščio, gauti šalto vandens ir pirmąją pagalbą.
Graikiją kamuojanti karščiausia per šimtmetį vasara sukėlė pragaištingus miškų gaisrus. Juos gesindami Kretoje žuvo 3 ugniagesiai.
Vengrijoje praėjusią savaitę buvo užfiksuotas karščio rekordas. Termometras Kiškunhalaše, šalies rytuose, rodė 41,9 laipsnio Celcijaus. Oro temperatūra Vengrijoje fiksuojama nuo 1871 metų.
Bulgarijos sostinėje Sofijoje tramvajų bėgiai laistomi vandeniu, kad nesideformuotų dėl didelio karščio. Čia irgi jau pranešama apie karščio aukas. Įsiplieskę gaisrai nusiaubė tūkstančius hektarų miško.
Nemažai nuostolių stichija padarė kaimyninėje Lenkijoje. Silezijoje viesulas apgadino šimtus pastatų, plėšė stogus, su šaknimis rovė medžius. Šėlstanti gamta priminė katastrofų filmo vaizdus ir Lodzės vaivadijoje.
O štai Kinijos šiaurės vakaruose, netoli nuo sienos su Kazachstanu, užfiksuotas 5,7 balo Richterio skalės žemės drebėjimas, sugriovęs per 2000 namų.