• tv3.lt antras skaitomiausias lietuvos naujienu portalas

REKLAMA
Komentuoti
Nuoroda nukopijuota
DALINTIS

Skaitytojai pataria...

Kaip išvengti peršalimo ligų

1. Vaikams padeda skiestos burokėlių sultys. Šviežias burokėlis sutarkuojamas smulkia tarka, išspaudžiamos sultys, praskiedžiama vandeniu ir lašinama į nosį kelis kartus per dieną.

REKLAMA
REKLAMA

2. Pradėjus bėgti nosiai, šnerves reikia skalauti vandeniu su druska. Į stiklinę šilto virinto vandens įberti vieną arbatinį šaukštelį druskos ir, šio tirpalo pritraukus į švirkštą, pilti į vieną šnervę, po to - į kitą. Kartojama po keletą kartų kelissyk per dieną. Sloga praeina labai greitai.

REKLAMA

3. Padeda specialios inhaliacijos. Į nedidelį puodą įpilama verdančio vandens, įmetama smulkiai supjaustyto česnako ar svogūno ir tais garais kurį laiką pakvėpuojama. Vandeniui pravėsus, puodą galima trumpai pakaitinti ir garintis toliau.

4. Peršalimo simptomus mažina vaistažolių arbata. Į termosą po vieną arbatinį šaukštelį įdedama mėtos, šalavijo, ramunėlių žolelių (džiovintų), šiek tiek valerijono šaknies, lauro lapelių, kelis gvazdikėlius, truputį malto imbiero ir maltų pipirų. Visas šis mišinys užpilamas litru verdančio vandens, įdedama du arbatiniai šaukšteliai medaus. Po valandos šį užpilą reikia perkošti ir jau galima gerti (mažais gurkšneliais, kelis kartus per dieną).

REKLAMA
REKLAMA

5. Kai pradeda skaudėti, perštėti gerklę, reikia ją skalauti šiltu vandeniu, kuriame ištirpinta arbatinis šaukštelis valgomosios druskos (stiklinei vandens), tiek pat geriamosios sodos ir keli lašai jodo. Šiuo tirpalu skalaujama kelis kartus per dieną. Vietoj tirpalo galima naudoti ir alyvuogių aliejų.

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA

6. Pajutę gerklės perštėjimą, skausmą, į burną įsidėkite gabalėlį alijošiaus lapo - perštėjimas, skausmas turėtų aprimti. Einant miegoti tinka kaklą apsisukti spiritiniu kompresu arba sudrėkintu garstyčių lapeliu.

7. Peršalimo simptomus efektyviai mažina tokios procedūros: prieš einant miegoti kojos įmerkiamos į labai karštą vandenį ir keliolika minučių palaikoma (kai vanduo pravėsta, įpilama karštesnio). Į vonelę galima įberti garstyčių miltelių. Kol kojos vandenyje, ant krūtinės ir nugaros užsidėkite garstyčių lapelių (sudrėkintų), šiltai apsigobkite. Į nosį įsilašinkite aliejaus su svogūnų sultimis (į valgomąjį šaukštą aliejaus įlašinti du lašus svogūno sulčių).

REKLAMA

8. Peršalus, ėmus kosėti labai padeda toks gėrimas: į pusę litro pieno įmeskite vidutinio dydžio svogūną ir kelias minutes pavirinkite ant silpnos ugnies. Tada į pieną įdėkite šaukštą medaus ir viską išgerkite.

9. Kosulį stabdo ropės sirupas su medumi. Paimama vidutinio dydžio ropė, švariai nuplaunama, viršuje išpjaunama duobutė, į ją įdedama šaukštas medaus. Ropė įdedama į gilų indą ir vieną parą palaikoma. Išsiskyrusias sultis reikia gerti po valgomąjį šaukštą kelis kartus per dieną.

10. Rudens pradžioje patartina pradėti gerti ežiuolės antpilą (po 15-20 lašų ežiuolės ekstrakto įlašinti į nedidelį kiekį vandens). Jei pajutote pirmuosius peršalimo simptomus, lašų kiekį padvigubinkite. Organizmo atsparumą ligoms padidina ir vitaminas C, kurį galima gerti žirneliais arba tabletėmis (1 tabletė vitamino C ištirpinama stiklinėje vandens, įdedama arbatinis šaukštelis medaus, viskas gerai išmaišoma). Tinka ir citrinos, pagardintos medumi ar cukrumi. Moterims, ypač po menstruacijų (kai organizmas esti šiek tiek nusilpęs), patartina išgerti preparatų, turinčių kalcio ir magnio.

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKOMENDUOJAME
rekomenduojame
TOLIAU SKAITYKITE
× Pranešti klaidą
SIŲSTI
Į viršų