• tv3.lt antras skaitomiausias lietuvos naujienu portalas

REKLAMA
Komentuoti
Nuoroda nukopijuota
DALINTIS

Šį pranešimą spaudai per "BNS Spaudos centrą" Jums siunčia Asta Vaičiūtė, Lietuvos žurnalistų sąjunga, [email protected]

REKLAMA
REKLAMA

Dainius RADZEVIČIUS

Vidaus reikalų ministerija pritaria LŽS siūlymui grąžinti pareigą valstybės tarnautojams reaguoti į pranešimus apie žmogaus teisių pažeidimus (papildytas)

REKLAMA

Lietuvos žurnalistų sąjunga (LŽS) gavo oficialų Vidaus reikalų ministerijos (VRM) atsakymą, kuriame žadama atsižvelgti į siūlymą grąžinti į Viešojo administravimo įstatymą pagrindą pradėti administracines procedūras pagal žurnalistų pranešimus apie žmogaus teisių pažeidimus.

REKLAMA
REKLAMA

VRM rašte teigiama, kad pritariama LŽS siūlymui į minėto įstatymo 21 str. 1 d. įtraukti punktą, kuris numatytų, jog administracinės procedūros galėtų būti pradėtos, jei visuomenės informavimo priemonėse, kurios Žurnalistų ir leidėjų etikos komisijos nėra priskirtos profesinės etikos nesilaikančių viešosios informacijos rengėjų kategorijai, pateikta informacija apie teisės aktų pažeidimus.

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA

Teigiama, jog šiuo metu jau rengiamas Viešojo administravimo įstatymo pakeitimo įstatymo projektas, į kurį įtraukta ir LŽS siūlyta nuostata. Taip pat planuojama koreguoti minėtojo įstatymo 2, 3, 4, 6 ir 11 straipsnius.

Primename, kad šiuo metu vis dar galiojantis Viešojo administravimo įstatymas numato, kad pagrindas administracinei procedūrai pradėti yra ne tik asmens (pareiškėjo) rašytinis prašymas bei valstybės, savivaldybės tarnautojo tarnybiniame pranešime pateikti faktai. Iki šiol vis dar įtvirtinta rimtu pagrindu procedūroms pradėti laikoma ir visuomenės informavimo priemonėse pateikta informacija apie valstybės ar savivaldybės institucijoje pažeistas piliečių ar kitų asmenų teises. Administracinės procedūros pradedamos ir kai paaiškėja kiti piliečių ir kitų asmenų teisių pažeidimo atvejai.

REKLAMA

Tačiau šiemet Seime priimtoje ir nuo 2007 m. sausio 1 d. įsigaliosiančioje naujoje įstatyme Viešojo administravimo įstatymo redakcijoje nebenumatoma, jog pagrindu procedūroms pradėti gali būti ir visuomenės informavimo priemonėse pateikta informacija apie teisių pažeidimus.

Lietuvos žurnalistų sąjunga jau du kartus viešai kreipėsi į valdžios institucijas ragindamas ištaisyti padarytą klaidą. Rugsėjį LŽS raštu oficialiai kreipėsi ir į Seimo komitetus bei Vidaus reikalų ministeriją. LŽS tikisi, kad į įstatymo pakeitimo projektą įtraukus sąjungos siūlytą nuostatą vėl bus grąžinta žiniasklaidos teisė ginti viešąjį interesą ir prižiūrėti, kaip ginamos žmonių teisės Lietuvoje.

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKOMENDUOJAME
rekomenduojame
TOLIAU SKAITYKITE
× Pranešti klaidą
SIŲSTI
Į viršų