Šeštą Pasaulio lietuvių dainų šventės dieną sostinės Katedros ir Rotušės aikštėse skambėjo pučiamųjų orkestrų atliekama muzika, o Žalgirio stadione susirinko apie 7 tūkstančius įvairaus amžiaus grupių šokėjų.
Pučiamųjų orkestrų paradas "Vario audra" prasidėjo 16 val. Katedros aikštėje surengta įspūdinga pučiamųjų orkestrų defilė programa. Šalies kariniai ir profesionalūs orkestrai kartu su orkestrų šokėjomis demonstravo savo sugebėjimus groti marširuojant.
Po to "Vario audra" persikelė į Rotušės aikštę. Nuo 18 valandos čia grojo visų Lietuvos regionų geriausi mėgėjų pučiamųjų orkestrai. Programoje dalyvavo 76 trombonų orkestras, saksofonų orkestras. Pasirodė pučiamųjų muzikos maestro iš Kybartų Antano Ziegoraičio vadovaujamas jungtinis orkestras, kuriame - apie 200 muzikantų ir 30 šokėjų.
Šokių dienos "Gyvybės žalias medis" programa - šešių dalių, visos jos - siužetinės, besiremiančios šeimos, pavasario ir vasaros švenčių motyvais.
Šokio kalba čia pavaizduoti vaikų žaidimai, piemenų šėlionės per Sekmines, pagerbta moteris - motina, taip pat aukštinama tautos vienybė bei tvirtybė. Nusileidus saulei ir Žalgirio stadioną apgaubus sutemai, šokėjai savo kompozicijomis perteikė žiūrovams Joninių nakties burtų paslaptis.
Kiekviena šokių dienos programos dalis skirta kadaise garbintiems medžiams - jievarui, verbai, beržui, ąžuolui, obeliai.
Šventės programą kūrė Lietuvos choreografai ir kompozitoriai, jau rengę ne vieną šventę. Dalyvauja 400 visų amžiaus grupių šokių kolektyvų, 7200 dalyvių iš Lietuvos, Australijos, Kanados, JAV ir Europos šalių.
Šventės metu skambėjo liaudies, Leono Povilaičio, Anatolijaus Lapinsko, Jūratės Baltramiejūnaitės, Algirdo Martinaičio, Algirdo Klovos, Vido Aleksandravičiaus, Rimvydo Žigaičio, Petro Mūro, Algirdo Apanavičiaus, Vytauto Juozapaičio, Jono Švedo, Aloyzo Žiliaus muzika.
BNS