Ar galima gyventi normalų lytinį gyvenimą? Tokį klausimą kardiologams dažniausiai užduoda patyrusieji infarktą.
Viską lemia tai, kaip jūs pakeliate fizinį krūvį, nes lytinis aktas - nemenkas fizinis krūvis. Jums patarti galėtų jus gydantis daktaras, nes žino, ar labai stiprų infarktą patyrėte. Dažnai patyrusiojo infarktą problema - jo fizinės galimybės, o psichologinis barjeras - "psichologinė impotencija", suketa pakartotinio priepuolio ar staigios mirties baimės. Šį barjerą padeda įveikti vizitas pas kardiologą.
Kai kurie preparatai, skiriami ligoniui po infarkto, gali susilpninti arba nuslopinti lytinį potraukį, negatyviai paveikti lytines funkcijas. Jei susidūrėte su tokia problema, pasikonsultuokite su kvalifikuotu specialistu, kad pakeistų vartojamus vaistus ir padėtų jums grįžti į normalų lytinį gyvenimą.
Nors lytiškai santykiaujant širdis apkraunama stipriai (tai galima palyginti su ilgu, greitu lipimu laiptais, bėgimu), daugelis tai pakelia praėjus kelioms savaitėms po miokardo infarkto. Tačiau yra bendri principai, kuriuos verta įsidėmėti, kad lytinis aktas nesibaigtų nauju širdies priepuoliu. Visų pirma, geriausia, kad santykiautumėte su įprastu partneriu, įprastoje aplinkoje. Be to, reikėtų pasirinkti tokias mylėjimosi padėtis, kuriose krūvis minimalus.
Jei po lytinio akto jaučiate pablogėjimą, būtina apsilankyti pas kardiologą, kad visapusiškai ištirtų (fiziniai arba farmakologiniai krūviai, angiografija) ir skirtų arba pakeistų gydymą.