• tv3.lt antras skaitomiausias lietuvos naujienu portalas

REKLAMA
Komentuoti
Nuoroda nukopijuota
DALINTIS

Seimo valdančiosios ir opozicinės frakcijos trečiadienį (01.21) sutarė sudaryti darbo grupę, kuri parengs tekstą dėl apkaltos skandalingai pagarsėjusiam Seimo nariui Vytautui Šustauskui.

REKLAMA
REKLAMA

Tai žurnalistams trečiadienį po susitikimo su Seimo frakcijų atstovais pranešė Seimo pirmininkas Artūras Paulauskas.

REKLAMA

"Buvo sutarta, kad keturios frakcijos deleguos savo atstovus į darbo grupę, kuri parengs tekstą dėl apkaltos, po kuriuo bus renkami parašai", - sakė Seimo pirmininkas.

Tekstą dėl apkaltos rengs valdančiųjų Socialdemokratinės koalicijos ir Naujosios sąjungos, taip pat opozicinių Tėvynės sąjungos - konservatorių bei Liberalų ir centro frakcijų atstovai.

REKLAMA
REKLAMA

Apkaltai inicijuoti reikia ne mažiau kaip 36 parlamentarų parašų.

Apkaltai nepritarė Liberaldemokratų frakcijos atstovai, savo pozicijos kol kas nepareiškė Valstiečių ir Naujosios demokratijos partijų frakcijos atstovai.

V. Šustauskas yra šios frakcijos narys.

V. Šustauskas dėl savo skandalingų, kartais antisemitinių, pareiškimų ir veiksmų kelis kartus buvo svarstytas Seimo Etikos ir procedūrų komisijoje. Parlamentaras neslepia bendraująs su Kauno nusikalstamo pasaulio atstovais.

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA

Inicijavus apkaltą, Seime turės būti sudaryta Apkaltos komisija, kuri turės pateikti Seimui išvadą, ar kaltinimai yra pagrįsti ir rimti. Patvirtinus jų pagrįstumą ir rimtumą, Seimas turės balsuoti dėl Seimo nario mandato atėmimo.

A. Paulauskas prognozavo, kad Apkaltos komisijai turėtų užtekti vieno mėnesio savo išvadai parengti.

REKLAMA

Seimo pirmininko teigimu, frakcijų atstovai pasmerkė V. Šustausko elgesį.

"Visi mano, jog jo elgesys diskredituoja Seimą. Nebaudžiamumas skatina jį nuolat negerbti valdžios institucijų ir žmonių orumo", - pažymėjo A. Paulauskas.

"Už tokį elgesį bet kokią kita institucija tokį asmenį seniai būtų išvariusi", - pridūrė jis.

REKLAMA

Tačiau Seimo nario mandatas gali būti atimtas tik dėl trijų pagrindų: dėl įtarimų įvykdžius nusikaltimą, šiurkščiai pažeidus Konstituciją ir sulaužius duotą priesaiką.

A. Paulauskas užsiminė, kad V. Šustauskui gali būti pateiktas kaltinimas sulaužius priesaiką gerbti ir vykdyti šalies Konstituciją bei įstatymus.

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA

Liberalų ir centro frakcijos atstovų nuomone, sprendimas pradėti apkaltą V. Šustauskui parodytų visuomenei, kad galimą apkaltą prezidentui Rolandui Paksui jau svarstantis Seimas "sugeba bei yra pasiryžęs apsivalyti ir pats".

Liberalcentristai taip pat siūlo pradėjus apkaltą apriboti galimybę V. Šustauskui nešiotis ginklą, nes anksčiau jis yra pareiškęs, kad Lietuvoje bus tvarka tik tuomet, kai Seime "sukalens automatai".

REKLAMA

Liberaldemokratai nepritarimą siūlomai V. Šustausko apkaltai pareiškė dar iki frakcijų atstovų susitikimo.

"Mūsų frakcijos nuomonė yra viena - užtenka tų apkaltų, teatrų ir cirkų", - spaudos konferencijoje teigė Liberaldemokratų frakcijos seniūnas Henrikas Žukauskas.

REKLAMA

Liberaldemokratai taip pat nepritarė siūlymui surengti apkaltą šiurkščiu Konstitucijos pažeidimu ir priesaikos sulaužymu kaltinamam prezidentui Rolandui Paksui.

Šiuo metu Seime sudaryta speciali komisija svarsto kaltinimų pagrįstumą ir rimtumą. Prognozuojama, kad balsavimas dėl prezidento nušalinimo gali įvykti kovo pabaigoje arba balandį.

"Sutarėme, jog viena apkalta neturėtų trukdyti kitai", - žurnalistams sakė A. Paulauskas.

BNS

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKOMENDUOJAME
rekomenduojame
TOLIAU SKAITYKITE
× Pranešti klaidą
SIŲSTI
Į viršų