• tv3.lt antras skaitomiausias lietuvos naujienu portalas

REKLAMA
Komentuoti
Nuoroda nukopijuota
DALINTIS

Užsienio kompanijos, Jordanijoje dalyvavusios tarptautinėje konferencijoje dėl Irako atstatymo, pareiškė, kad saugumo problemos neatbaidys jų nuo dalyvavimo konkurse dėl nafta turtingos šalies atstatymo sandorių.

REKLAMA
REKLAMA

"Jungtinės Valstijos skiria Irakui daug pinigų, ir mes norime šiame procese dalyvauti, - pareiškė JAV kompanijos "Kollsman" verslo plėtros skyriaus viceprezidentas Tomas Spenceris (Tomas Spenseris). - Tai yra rizikinga, tačiau mus skatina galimybės užsidirbti pelno".

REKLAMA

Maždaug 300 bendrovių, daugiausia iš šalių, palaikiusių JAV vadovaujamą karą Irake, dalyvavo sekmadienį Amane vykusioje konferencijoje. Į ją taip pat atvyko JAV pareigūnai, atsakingi už 18,6 mlrd. JAV dolerių vertės sandorių paskirstymą.

Pirmieji 5 mlrd. JAV dolerių vertės sandoriai bus paskirstyti kovo mėnesį Bagdade vyksiančioje prekybos mugėje.

REKLAMA
REKLAMA

Kompanijų teigimu, plėšikavimas, diversijos ir įvairūs išpuoliai prieš organizacijas, remiančias JAV okupaciją, bei viešbučius, kuriuose užsienio rangovai apsistoja, reikalauja didelių išlaidų saugumui ir kelia atstatymo kainą.

Tačiau daugelis bendrovių sutinka mokėti, kad galėtų užsiimti tvirtas pozicijas iki tol, kol padėtis galų gale stabilizuosis.

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA

Jungtinės Valstijos paskelbė konkursą dėl 5 mlrd. JAV dolerių vertės Irako atstatymo sandorių. Tai yra pirmasis pelningų JAV finansuojamų sandorių skirstymo etapas. Karo Irake nepalaikiusioms šalims, įskaitant Prancūziją, Vokietiją, Rusiją ir Kanadą, buvo uždrausta dalyvauti konkurse.

REKLAMA

Minėtų šalių įmonės, išskyrus vieną Prancūzijos bendrovę, konferencijoje nedalyvavo, nors subrangos sandoriai yra atviri visiems.

Kompanijoms, ketinančioms ilgesniam laikui įsitvirtinti Irake, rūpi klausimai, susiję su būsima šalies teisine baze.

"Kai kurios mažos bendrovės rizikuoja, tačiau, bent jau daugelis stambiųjų JAV kompanijų nori žinoti, kas bus, kai koalicija pasitrauks, mat naujoji Irako vyriausybė gali panaikinti arba pakeisti įstatymus ir pakenkti užsienio investuotojams, - pareiškė teisinės kompanijos "Pillsbury Winthrop" atstovas Ayazas Shaikhas (Ajazas Šaichas). - Kai kurie įstatymai dabar leidžia 100 proc. užsienio kompanijų valdymą, o būsimoji Irako valdžia gali tai pakeisti".

REKLAMA

Kol bendrovės būgštauja, kad praleidžia stambius sandorius. Irako atstovų teigimu, sutartis gavusios užsienio kompanijos turi dirbti su irakiečiais partneriais, jei jos nori sumažinti saugumo problemas.

"Aš nemanau, kad kokia nors užsienio kompanija dėl saugumo situacijos gali dirbti Irake be Irako bendrovės, - teigė Irako verslininkas. - Irakiečių įmonės ir darbuotojai yra mažesnis taikinys. Užsienio kompanijoms mūsų reikia".

“Reuters”-ELTA

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKOMENDUOJAME
rekomenduojame
TOLIAU SKAITYKITE
× Pranešti klaidą
SIŲSTI
Į viršų