Pastarosiomis dienomis į alytiškių bankų sąskaitas vėl įsisuko internetiniai sukčiai. Jie, pasinaudoję svetimais asmeniniais duomenimis, papildo savo kišenes lengvai gaunamais pinigais. Per pastarąją savaitę Alytaus policijos komisariate pradėti trys ikiteisminiai tyrimai, tačiau nukentėjusiųjų yra gerokai daugiau.
Trečiadienį į policiją kreipėsi 21 metų alytiškis, iš kurio sąskaitos, esančios "Hansabanke", jam nežinant buvo paimta 700 litų. Vaikinui pradėjus domėtis, kokiomis aplinkybėmis iš asmeninės sąskaitos dingo pinigai, paaiškėjo, jog neva jo vardu buvusi sudaryta kredito sutartis dėl dingusios pinigų sumos.
Dar du alytiškiai, turintys sąskaitas kituose šalies komerciniuose bankuose, taip pat tapo internetinių sukčių aukomis. Vieno vardu buvo paimta 697 litų paskola, kito - 1156 litų. Kokiu būdu jų asmeniniai duomenys tapo žinomi sukčiams, pareigūnai dar aiškinasi. Vieno nukentėjusiojo duomenis apgavikai gavo pavasarį iš jo striukės ištraukę piniginę, kurioje buvo ne tik grynųjų pinigų, bet ir pasas, tapatybės bei elektroninės bankininkystės kortelės.
Nuo šių metų pradžios Lietuvoje pradėjo veikti plačiai reklamuojama "Credit24" greita paskola internetu. "Credit24" tinklalapyje patraukliai skelbiama, jog trumpalaikės paskolos internetu (nuo 350 iki 1500 litų) suteikiamos be užstato, greitai ir be klausimų. Visa procedūra užtrunka vos 15 minučių.
Kadangi norint gauti tokią paskolą nebūtina pasirodyti pačiam prašytojui, ja netruko manipuliuoti įvairaus plauko sukčiai. Dažnai ir patys žmonės nepakankamai rūpinasi savo asmens duomenų apsauga
Greitų paskolų išdavimo sistema tobulėja, atsiranda galimybių užduoti daugiau klausimų, leidžiančių įsitikinti, ar asmuo, kurio vardu prašoma paslaugos, ir prašytojas yra tas pats žmogus.