• tv3.lt antras skaitomiausias lietuvos naujienu portalas

REKLAMA
Komentuoti
Nuoroda nukopijuota
DALINTIS

Santuokos liudytojos - pataisos inspekcijos pareigūnės

Viena Panevėžio santuokų rūmuose santuoką registravusi pora sulaukė išskirtinio žurnalistų, netgi vietinės televizijos dėmesio. Čia atvyko Eividas ir Jovita. Ceremonija neužtruko. Savo kliento santuoką parašais patvirtino dvi liudytojos - Panevėžio miesto ir rajono pataisos inspekcijos viršininkė Virginija Mogylienė ir vyresnioji inspektorė Viktorija Stankevičienė. Tikrai neįprasta, kad prieš pusmetį iš pataisos įstaigos paleistas vyras liudytojais kviestųsi ne savo draugužius ar giminaičius, o pareigūnes, kontroliuojančias dabartinį jo gyvenimą laisvėje.

REKLAMA
REKLAMA

Marijampolės pataisos namuose 32 metų Eividas atsidūrė už plėšimą. Panevėžio miesto apylinkės teismas jį ten pasiuntė puspenktų metų. Tačiau įstatymai Eividui suteikė progą. Pernai birželį teismo nutartimi jis buvo lygtinai paleistas į laisvę. Iki bausmės pabaigos dar buvo likę metai ir beveik devyni mėnesiai. Liepos pradžioje apsilankė Panevėžio miesto ir rajono pataisos inspekcijoje. Nuo tada jis - vyresniosios inspektorės V. Stankevičienės klientas.

REKLAMA

Elektriko specialybę turėjęs Eividas Marijampolės pataisos namuose dirbo kūriku. Laisvėje kol kas neįsidarbino. Darbo birža jam kas mėnesį mokėjo apie 130 litų. Tačiau už sausį bedarbio pašalpa jam nebepriklausys.

- Apie tai, kad veda, iš Eivido sužinojau gal prieš mėnesį, - pasakojo V. Stankevičienė. - Atėjo į kabinetą ir ant stalo padėjo savivaldybės Civilinės metrikacijos skyriaus pranešimą apie santuokos registravimo datą. Sakė, kad tą merginą pažįstąs jau seniai. Po savaitės vėl apsilankęs paprašė manęs būti jo liudytoja. Kiek dirbu pataisos inspekcijoje, toks atvejis - pirmasis...

REKLAMA
REKLAMA

Galbūt Eividas ir norėjo pasikviesti savo draugų, bet jo išrinktoji Jovita parodė žemaitišką charakterį: jokių praeities šešėlių! Antradienį vyriškis vėl pareigūnei paskambino. Sutarė. Į Santuokų rūmus V. Stankevičienė atėjo kartu su savo viršininke. Jiedvi ir pasirašė.

- Jauniesiems įteikėme didžiulę rožių puokštę, saldainių ir šampano, - sakė pareigūnė. - Po ceremonijos jaunieji mus pakvietė į kavinę, esančią šalia mūsų inspekcijos. Pasėdėjom valandėlę. Kol kas jaunavedžiai gyvens pas jaunojo motiną. Netrukus ketina išsikelti į Žemaitiją - žmonos tėvai jiems nupirko sodybą. Gal Eividas iš tiesų pradėjo naują gyvenimą?

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA

Kalėjimų departamento Pataisos inspekcijų skyriaus viršininkas Saulius Rajunčius taip pat neprisiminė atvejo, kai lygtinai iš pataisos įstaigos paleistas ir santuoką registruojantis vyras liudytojais būtų kvietęs pataisos inspekcijos pareigūnus.

REKLAMA

Pataisos inspekcijos kaip savarankiškos įstaigos pradėjo formuotis daugiau kaip prieš ketverius metus, 2000-ųjų rugsėjį, kai Kalėjimų departamentas ir jam pavaldžios įstaigos iš Vidaus reikalų ministerijos perėjo Teisingumo ministerijos žinion. Iki tol šios inspekcijos įėjo į teritorinių policijos komisariatų sudėtį. 2001 metų pabaigoje buvo pradėta pataisos inspekcijų reforma.

REKLAMA

Šiuo metu šalyje yra penkios regionų - Vilniaus, Kauno, Klaipėdos, Šiaulių ir Panevėžio - pataisos inspekcijos. Joms pavaldžios 48 teritorinės miestų bei rajonų pataisos inspekcijos, veikiančios vienos arba dviejų savivaldybių teritorijose. Šių metų sausio 1 dieną jose dirbo apie 150 pareigūnų. Pataisos inspekcijų įskaitoje yra per 11 000 asmenų.

Pataisos inspekcijos vykdo laisvės atėmimui alternatyvias bausmes, taip pat iš pataisos įstaigų lygtinai paleistų ir nuo laisvės atėmimo bausmės lygtinai prieš terminą atleistų asmenų priežiūrą, atlieka nemokamų darbų kaip baudžiamojo poveikio priemonės kontrolę. Pataisos inspekcijoms taip pat pavesta asmenų, kuriems bausmės vykdymas atidėtas, teismo jiems paskirtų įpareigojimų bei jų elgesio (teisės pažeidimų) kontrolė.

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKOMENDUOJAME
rekomenduojame
TOLIAU SKAITYKITE
× Pranešti klaidą
SIŲSTI
Į viršų