• tv3.lt antras skaitomiausias lietuvos naujienu portalas

REKLAMA
Komentuoti
Nuoroda nukopijuota
DALINTIS

Per artimiausius pusantrų metų numatoma įsteigti 300 viešų interneto prieigos taškų visoje Lietuvoje. Šiam projektui įgyvendinti skirta 3,15 mln. eurų, arba daugiau kaip 12 mln. litų.

REKLAMA
REKLAMA

PHARE projektinį pasiūlymą "Informacinių technologijų prieigos taškai kaimo vietovėse" parengė Informacinės visuomenės plėtros komitetas kartu su Vidaus reikalų ministerija.

REKLAMA

PHARE 2003 metų finansavimui gauti buvo pateikta per 30 projektinių pasiūlymų. Galutiniams svarstymams yra atrinkti trys projektai, tarp kurių yra ir minėtas projektas.

"Kiekviename naujai įrengtame viešajame interneto prieigos taške numatyta įrengti iki penkių kompiuterizuotų darbo vietų su prieiga prie interneto. Siekiama, kad visos išlaidos, reikalingos kompiuteriams ir kitai technikai įsigyti, jų priežiūrai bei interneto ryšio paslaugoms, būtų apmokamos iš projektui skirtų lėšų. Gyventojams bus garantuojama 40 val. per savaitę prieiga prie interneto, už ryšį 18 mėnesių bus apmokama iš projektui skirtų lėšų", - informavo “Eltą” Informacinės visuomenės plėtros komiteto Europos integracijos ir visuomenės informavimo skyrius

REKLAMA
REKLAMA

Viešuosius prieigos prie interneto taškus numatoma steigti labiausiai lankomose vietose: bibliotekose, kultūros namuose, paštų skyriuose. Tikimasi, kad projekto metu pasirinktuose rajonuose pavyks sukurti tinklą, kuris gyventojams leis iš bet kurios rajono vietos lengvai pasiekti vieną iš įsteigtų viešų interneto prieigos taškų. Interneto prieigos taškai bus prijungti prie nuotolinio mokymo centrų, įsikūrusių Klaipėdos, Marijampolės ir Utenos regionuose, tinklo.

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA

Šiuo projektu ketinama papildyti verslo paramos informacinės visuomenės plėtrai aljanso "Langas į ateitį" iniciatyvą. PHARE projektas "Informacinių technologijų prieigos taškai kaimo vietovėse" orientuotas į kaimo vietoves, kuriose yra prastai išvystyta telekomunikacijų infrastruktūra.

REKLAMA

Siekiant efektyviai išnaudoti įrengtus viešuosius prieigos prie interneto taškus bei didinti visuomenės kompetenciją, numatoma suburti 15 konsultantų grupę, kurie būtų atsakingi už interneto taškų priežiūrą atskiruose regionuose. Konsultantai taip pat turės rengti šviečiamojo pobūdžio akcijas, kuriose įvairių tikslinių grupių gyventojai būtų supažindinti su modernių technologijų galimybėmis ir apmokomi jomis naudotis.

REKLAMA

Projekto autoriai tikisi, kad įgyvendinus projektą Lietuvoje žymiai sumažės skaitmeninis sklastas, o kaimo vietovėse, kur šiuo metu interneto paslaugų teikėjai nėra suinteresuoti investuoti į telekomunikacijų bei interneto infrastruktūros gerinimą, bus sudarytos sąlygos visiems kaimo gyventojams nemokamai naudotis interneto paslaugomis.

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA

Įgyvendinant šį projektą PHARE lėšos bus panaudotos interneto prieigos taškų įrengimui, o Lietuvos Respublikos biudžeto lėšos - išlaidoms, susijusioms su šių taškų palaikymu (techninei priežiūrai, konsultacijoms). Vėliau šiuos finansinius įsipareigojimus numatoma perduoti savivaldybėms ir telekomunikacijų operatoriams.

ELTA

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKOMENDUOJAME
rekomenduojame
TOLIAU SKAITYKITE
× Pranešti klaidą
SIŲSTI
Į viršų