Rusijos korporacijos užvaldys pasaulį. Taip mano Rusijos Politinių studijų centro vyriausias mokslinis bendradarbis Dmitrijus Jevstafjevas.
Anot eksperto, šiuo metu besiplečiančioms Rusijos korporacijoms, tokioms kaip "Gazprom" ar "LUKoil", turinčioms visas galimybes sėkmingai dirbti tarptautinėje arenoje, trūksta tik valstybės paramos. "Šiandieniniame pasaulyje valstybės politikos sėkmė priklauso nuo to, kaip suderinami valstybės ir korporacijų interesai, - mano D. Jevstafjevas. - Vien tik valstybės galimybių tam nepakanka".
Nepaisant optimistiškiausių ekonominių prognozių, tarptautiniu mastu Rusija yra tik ekonomikos nykštukė. Kaip mano Rusijos Politinių studijų centras, ateityje Rusijos verslas negali plėtotis tik šalies ribose. Todėl, anot ekspertų, didžiuliu postūmiu Rusijos verslui gali tapti stambių Rusijos kompanijų būstinių įkūrimas pasaulinės reikšmės miestuose.
D. Jevstafjevo teigimu, "tokias būstines gali įkurti tik kompanijos, kurioms pavyko sukurti atvirą, kokybišką ir funkcionalią valdymo sistemą". Tokioms bendrovėms nauja būstinė taptų šuoliu į aukštesnį lygį. Galiausiai tai reikštų ir kompanijos bei jos šalies valdžios interesų suderinimą, nes jei šalies valdžia matys, kad iš būstinės atidarymo jai nėra jokios naudos, ji tiesiog neleis jos atidaryti. Tačiau jei nauda būtų, valdžia turi padėti kompanijai, nes dėl tokios veiklos padidės valstybės įtaka.
Ekspertas pažymi, jog šiuo metu tarptautinės kompanijos kontroliuoja apie pusę pramonės, du trečdalius tarptautinės prekybos bei keturis penktadalius pasaulinio patentų banko ir naujausių technologijų bei technikos licencijų. Maždaug 50 proc. tarptautinės prekybos apyvartos vyksta korporacijų viduje.
Tarptautinės kompanijos sustiprina savo šalių pozicijas kitų valstybių atžvilgiu, įsigydamos ten turto, įkurdamos filialus bei dukterines įmones. Tai užtikrina valstybei realią įtaką tarptautinėje arenoje.
RBC-ELTA