Seimo pirmininkas Artūras Paulauskas tvirtina, kad šeštadienį prasidėjusiame referendume dėl Lietuvos narystės Europos Sąjungoje (ES) rinkėjai nėra labai aktyvūs dėl psichologinių priežasčių. Tai A.Paulauskas pareiškė šeštadienio popietę Seime surengtoje spaudos konferencijoje.
Vyriausiosios rinkimų komisijos (VRK) pateiktais duomenimis, 60-yje rinkimų apygardų iki 14 valandos referendume Lietuvos narystės Europos Sąjungoje (ES) balsavo 14,17 proc. visų rinkimų teisę turinčių rinkėjų.
A.Paulausko teigimu, referendume ne taip aktyviai, kaip buvo galima tikėtis, piliečiai balsuoja dėl to, kad šeštadienis yra ta diena, kuomet šalies gyventojams dar nėra tekę eiti į jokius rinkimus ar referendumą.
"Šeštadienis psichologiškai sunki diena, nes ji yra ta diena, kada žmonėms dar nėra tekę balsuoti", - sakė A.Paulauskas.
Paprastai prezidento, Seimo, savivaldybių tarybų rinkimų ar referendumų metu balsuojama sekmadienį.
Seimo pirmininkas neslėpė, kad rinkėjų aktyvumas "galėtų būti geresnis", tačiau ragino "ypatingai nenusiminti".
Pasak A.Paulausko, geras oras taip pat šiek tiek turi įtakos rinkėjų aktyvumui."Šiandien yra neblogas oras, todėl tikėtina, kad dalis rinkėjų pasuko sodinti bulvių", - sakė A.Paulauskas.
Seimo vadovas priminė, kad sekmadienį iki balsavimo vietų bus pavežami ne tik atokesniuose Lietuvos kampeliuose gyvenantys žmonės, bet ir miestiečiai, tereikia kreiptis į savo rinkimų apygardas, kuriose yra įsikūrusiuos referendumo komisijos.
Lietuvoje iš viso yra 60 rinkimų apygardų, kurios duris šeštadienį atvėrė 6 valandą ryto, o užsidarys 22 valandą. Tokiomis pačiomis valandomis jos dirbs ir sekmadienį.
Referendumas bus laikomas įvykusiu, jeigu jame dalyvaus daugiau kaip pusė 2,6 mln. rinkėjų. Iš viso Lietuvoje yra 3,5 mln. gyventojų.
Lietuva tikisi tapti visateise ES nare 2004 metų gegužę kartu su kitomis devyniomis valstybėmis, balandį Atėnuose pasirašiusiomis stojimo į ES sutartį.
Referendumuose už narystę ES jau pasisakė Malta, Slovėnija ir Vengrija.
BNS