Viena po kitos ateina keistos žinios iš Kauno, iš vieno lietuviškiausių miestų Lietuvoje.
Tik ką visi pašiurpo, kai vienas Kauno teisėjas nusprendė, kad Nepriklausomybės laikais LKP/TSKP priklausę ar net padaliniams vadovavę veikėjai negali būti vadinami kolaborantais.
Po savaitės Kultūros paveldo departamento teritorinio padalinio vedėja konstatavo, kad sovietinė simbolika ant Aleksoto tilto – didelė vertybė.
Prieš penkiolika metų tokias žinias išgirsti būtum galėjęs nebent per kolaborantų kasperviziją, transliuotą iš okupantų užimtos Lietuvos televizijos.
Šiandien abi žinias skaitome moderniau – internete, tačiau jausmas toks, lyg būtum sugrįžęs pora dešimtmečių atgal.
Sovietinio mąstymo teisėjo sprendimą, tikiu, ištaisys aukštesnio lygio ir padoresnio supratimo teismai.
O kaip bus su sovietine simbolika, kuri vieno žmogaus parašu yra paskelbta kultūros paveldu? Ką mano Kauno ir Lietuvos kultūrinė visuomenė, istorikai, galų gale departamento vadovybė, kultūros ministras?
Vadovaujantis Kauno teritorinio padalinio vedėjos logika, gal tada ir nacistinę simboliką reiktų grąžinti? O Leninas? Kam tada jį 1990-aisiais griovėm? Tie, kurie tai padarė, turėtų būti nubausti – juk sunaikino kultūros paveldą! Vedėja galėtų inicijuoti, o patyręs teisėjas juk pasiruošęs įvertinti.
Teisinė valstybė yra demokratijos esmė, tačiau esame akivaizdžiai nepasirengę ginti Nepriklausomybės vertybių, kai prieš jas užsimojama prisidengus neva tais pačiais teisinės valstybės principais.
Kauno valdžia, manau, ginčys Kultūros paveldo departamento Kauno teritorinio padalinio vedėjos surašytą keistą požiūrį į Lietuvos istoriją.
Į Kauną vėl žiūri Lietuva.
„Omni.lt“ redakcija publikuoja visus Lietuvos politikų pateiktus straipsnius, jų netrumpindama ir neredaguodama. Už straipsnyje išdėstytas mintis atsako politikas.