• tv3.lt antras skaitomiausias lietuvos naujienu portalas

REKLAMA
Komentuoti
Nuoroda nukopijuota
DALINTIS

Elektroninio pašto paslaugų rinkoje debiutuojanti “ZoEmail” siūlo unikalią apsaugos nuo “spemo” technologiją. Dabar į jūsų pašto dėžutę galės patekti tik tie laiškai, kurie turi “ZoEmail” suteiktus raktus.

REKLAMA
REKLAMA

Nors kovos su “spemu” specialistai pastebi, kad el. pašto vartotojų išmanymo lygis kyla - daugelis nedalija savo adresų nepažįstamiems, interneto tinklapiuose juos skelbia “spemerių” adresų rinkimo programoms nesuprantamu pavidalu, naudoja atskiras pašto dėžutes interneto parduotuvėms, forumams, naujienų grupėms ir t.t., visiškai apsisaugoti nuo masiškai siuntinėjamo šlamšto nepavyksta. O kalbos apie vieną pašto dėžutę “visam gyvenimui” apskritai atrodo neįtikėtinos - ir ne vien tik dėl “spemerių”. Juk ją prisieina keisti ir tais atvejais, kai nebenorite, kad jūsų pašto adresą žinotų tie žmonės, kuriems pats kažkada esate jį davęs.

REKLAMA

Voratinklio pašto paslaugas pradėjusi siūlyti “ZoEmail” (www.zoemail.com) ir apsaugos nuo “spemo”, ir nuo nepageidaujamų respondentų požiūriu yra unikali. Ji naudoja “AT&T Labs” sukurtą el. pašto raktų technologiją, kuri apsaugo vartotoją visais atvejais, kai jo el. pašto adresas patenka į nederamas rankas. Nereikia siųstis jokios papildomos programinės įrangos, naudotis sertifikatų centrų paslaugomis - jūsų siunčiamus laiškus “užrakina” ir norinčius patekti į jūsų pašto dėžutę atrakina pati “ZoEmail” pašto sistema, kuria naudotis lygiai taip pat paprasta, kaip ir “Hotmail” ar “Yahoo! Mail”. Pagrindinis skirtumas tas, kad prie kiekvieno vartotojo siunčiamo laiško adreso, pvz., [email protected], sistema prideda atsitiktinai parinktą “raktą” - raidžių ir skaičių rinkinį, pavyzdžiui, [email protected]. Gavęs “ZoEmail” vartotojo laišką kitas žmogus kartu gauna ir “raktą” į siuntėjo pašto dėžutę. Spausdamas “Reply” ar įtraukęs šį adresą į savo pašto programos adresų knygelę jis visada bus įleistas į “[email protected]” pašto dėžutę. Raktai automatiškai generuojami kiekvienam adresatui, ir kaskart atėjus naujam laiškui “ZoEmail” sistema patikrina, ar laiške esantis raktas atitinka jau išduotus. Jei laiško adrese nėra rakto ar jis netikras, toks laiškas į dėžutę nepateks.

REKLAMA
REKLAMA

Tokia sistema suteikia galimybę naudoti vieną ir tą patį savo adresą įvairiausiais tikslais - dalykiniam ir asmeniniam susirašinėjimui, registravimuisi įvairiose interneto svetainėse, pirkiniams, el. leidinių prenumeratai ir kt. Tereikia pasinaudojus paskyros valdymo priemonėmis susikurti atitinkamą profilį ir priskirti jam atskirą raktą. Jei kartais adresas patektų į “spemerių” rankas, tereikės pakeisti raktą, ir vėl būsite jiems nepasiekiamas. Lygiai taip pat ir su nepageidaujamais susirašinėtojais: galima bet kuriuo metu atšaukti kam nors jau suteiktą raktą, ir to žmogaus siunčiami laiškai grįš atgal su pranešimu, kad tokios pašto dėžutės nėra.

Žinoma, naivu tikėtis tokio komforto už dyką: pigiausias “ZoEmail” paslaugų planas (su 12 MB dydžio dėžute ir apsaugos nuo virusų priemonėmis) kainuoja 99 JAV centus per mėnesį, arba 11,88 dol. per metus. “Optimum XL” variantas, siūlantis 50 MB talpą, atsieis 1,59 dol. per mėnesį, arba 19,08 dol. per metus. Turint galvoje “rakinamo” pašto privalumus ir nupigusį dolerį, “ZoEmail” alternatyvą tikrai verta apsvarstyti. Žinoma, greičiau apsispręsti padėtų ir galimybė naudotis POP3 ir IMAP, tačiau šios funkcijos dar tik žadamos.

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKOMENDUOJAME
rekomenduojame
TOLIAU SKAITYKITE
× Pranešti klaidą
SIŲSTI
Į viršų