Gerai, kad Seimas persigalvojo ir skubos tvarka priėmė prezidento įstatymo bei valstybės politikų, teisėjų ir pareigūnų darbo apmokėjimo įstatymų pataisas. Pagal jas Lietuvos prezidentui Rolandui Paksui bus mokama tiek pat, kiek buvo mokama ir Valdui Adamkui - 12 vidutinių mėnesinių darbo užmokesčių. Tad šiuo metu Rolandas Paksas turėtų gauti 13 300 litų "ant popieriaus", o daugiau kaip 9 000 litų "į rankas". Jeigu būtų paliktas praėjusios kadencijos priimtas įstatymas, tai R. Paksas būtų gavęs tik 8 600 litų. Tai vargu ar būtų buvę teisinga, nes daugelis aukštų pareigūnų su visokiais priedais būtų gavę daugiau už prezidentą.
Žymiai daugiau nei Lietuvos prezidentas gauna kitų šalių aukščiausieji vadovai. Brangiausiai apmokamas tarp Europos Sąjungos valstybių lyderių yra Didžiosios Britanijos ministras pirmininkas Tomis Bleiras.
Būdamas Vyriausybės galva ir Parlamento narys per metus jis uždirba 171 554 svarus sterlingų (arba maždaug po 70 268 litus per metus). Jis taip pat nemokamai naudojasi butu Dauning stryte ir vasaros rezidencija Čekerse. Didžiosios Britanijos lordas kancleris Deris Irvinas gauna keliais tūkstančiais svarų daugiau nei T. Bleiras: jo metinės pajamos - 180 045 svarai sterlingų. Britanijos ministrai taip pat uždirba daugiausia iš visų Europos valstybių ministrų, nors paskutiniu metu ir pastebimas euro kurso augimas svaro atžvilgiu.
Vokietijos kancleris Gerhardas Šrioderis uždirba 206 243 eurus per metus arba po 59 294 litus per mėnesį. Norėdamas sutaupyti pinigų ir drauge išlaikyti savo, kaip tautos vado, įvaizdį, jis paliko ištaigingą vilą Dalene (15 minučių kelio nuo darbovietės) ir dabar įsikūręs vieno kambario bute, esančiame visai šalia kanceliarijos. Kai tėvą aplanko jo paauglė dukra, jai miegoti tenka ant sudedamosios lovelės. Anksčiau G. Šrioderis į darbą važinėdavo automobiliu ir jam tekdavo mokėti už benziną. Kalbama, jog tai buvo viena iš priežasčių, dėl kurių kancleris pakeitė gyvenamąją vietą. Vokietijos ministro pirmininko metinis atlyginimas siekia 165 243 eurus.
Prancūzijos prezidentas Žakas Širakas, lyginant su kitais ES lyderiais, atrodo tikras "vargšas", bent jau popieriuose. Jo metinis atlyginimas - vos 78 310 eurų arba 22 514 litų per mėnesį. Tai siejamam su pajamų mokesčiu, kuris Prancūzijoje yra pats didžiausias visame pasaulyje. Iki praėjusių metų Ž. Širakas turėjo galimybę palengvinti savo sunkią dalią, prieidamas prie vadinamųjų "slaptųjų fondų". Pasirodo, šis šaltinis be jokių apribojimų ir visiškai teisėtai buvo naudojamas apmokėti skrydžius pirmąja klase privatiems vizitams į Japoniją ir kitiems renginiams.
"Slaptieji fondai" buvo įsteigti po karo prancūzų vyriausybės vidaus politinei veiklai palaikyti. Tokiu būdu atsirado 61,5 milijono JAV dolerių "patepamasis" fondas (skirtas įtakingų asmenų papirkinėjimui ir įvairių kampanijų organizavimui). Šio fondo lėšos buvo beveik lygiomis dalimis dalijamos tarp prezidento administracijos ir žvalgybos tarnybos. Šią abejotiną praktiką praėjusiais metais užbaigė Socialistų partijos lyderis, premjer-ministras Lionelis Žospenas, pasigirdus garsiems visuomenės protestams. Kad kompensuotų pirmųjų valstybės asmenų "nuostolius", prieš keletą dienų parlamentas balsavo už tai, kad 70 procentų būtų padidinti jų atlyginimai.
Prancūzų laikraštis "Le Monde", neseniai apžvelgdamas valstybių vadovų atlyginimus, nurodė, jog Italijos ministras pirmininkas Silvijus Berluskonis per metus gauna 90 000 eurų. Tačiau pridėjus dar jo, kaip Italijos parlamento ir Europarlamento nario, gaunamus atlyginimus, S. Berluskonis nė kiek nenusileidžia T. Bleirui. Be to, S. Berluskoniui priklauso pusė visų šalies televizijos stočių, jis yra ir didžiųjų leidyklų, draudimo kompanijų bei statybinių bendrovių savininkas. Pernai jo deklaruojamos pajamos buvo 8,6 milijono eurų. S. Berluskonis yra antroje vietoje po senatoriaus Džanio Anjelio, automobilių koncerno "Fiat" garbės pirmininko, kurio metinės pajamos - 13,6 milijono eurų.
Rusijos prezidento Vladimiro Putino atlyginimas nuo 2002 metų birželio 30 dienos padidintas iki 63 000 rublių per mėnesį arba maždaug po 6 400 litų per mėnesį. Taigi mūsų vadovai bent jau už rusų aukščiausiąjį asmenį, nors ir oficialiai, uždirba daugiau. Kaip yra iš tikrųjų, žino tik jie patys.