Ar jums neteko grįžti nuo valstybės sienos, kad įsitikintumėte, jog išjungėte lygintuvą? Ne? Tuomet jums pasisekė. Prieš išvažiuodami poilsiauti daugelis mūsų patiria keistą stresą: nesinori palikti savo buto, namų, ypač jei juose niekas nelieka gyventi. Kodėl taip yra? Kokių klaidų darome prieš išvykdami?
Greta R. rašo: “Birželio mėnesį išvažiuoju ilsėtis į Italiją su visa šeima. Jau šiandien reikia ruoštis, dėtis daiktus. Reikia viską apgalvoti. Labai pavargau, nejaučiu jokio džiaugsmo. Visai ne taip įsivaizdavau šią kelionę. Vyras irgi suirzęs, nuolatos pykstamės. Kodėl kelionė neatneša laimės jau šiandien? Seniau prieš du mėnesius būčiau buvusi septintame danguje”.
Viskas teisingai. Seniau jums buvo kiek metų? Ar turėjote vaikų? O baimės, nerimas, kuriuos atneša gyvenimiška patirtis? Be to, keičiate vietą ir gyvenimo būdą, galbūt paliekate butą, jūsų laukia kelionė lėktuvu arba autobusu… Visa tai sukuria įtampą, baimes. Pridėkite dar fizinį nuovargį nuo ilgo rengimosi, ir susierzinimas - jau čia.
Kažkurią akimirką reikia sau pasakyti: viskas bus gerai, viską susidėjau, dabar tik laukiu išvykimo. Labai svarbu atsipalaiduoti prieš kelionę.
Palyginkime dvi šeimas. Reginos K. šeimoje daiktai dedami iki paskutinės akimirkos. Jau už valandos traukinys, o dar nesudėta jaunesniojo sūnaus kuprinė, dar dukra staiposi prieš veidrodį, o virtuvėje - kalnas neplautų indų. Ar reikia stebėtis, kad taksi pakeliui į stotį niekas negali prisiminti, ar kas išjungė dujinę viryklę po to, kai kelionei buvo verdama kava.
O štai Dagnės L. šeima. Dieną iki išvykimo viskas sudėta, butas sutvarkytas, išvakarėse visa šeima eina į “Macdonald” restoraną “pailsėti prieš kelionę”. Psichologiniu požiūriu tai labai protinga tradicija! Nėra skubos, vadinasi, niekada niekas nebus pamiršta, visada viskas bus išjungta.
Taigi laikykitės šių taisyklių:
ilgai nesiruoškite, paskirkite tam tris valandas, tarsi jūsų lėktuvas išskristų po kelių valandų;neprisikraukite daug daiktų (pusė to, ką pasiimame vykdami atostogų, būna tiesiog nereikalinga);visiškai viską susidėkite bent dieną iki išvykimo, tada galėsite atsipalaiduoti ir pajusti būsimos kelionės džiaugsmą (jei dedatės daiktus visą naktį prieš išskrendant lėktuvui, jūsų galima tik pagailėti);nueikite į kavinę ar tiesiog pasėdėkite sode kelionės išvakarėse, nusiteikite poilsiui;jei tai nauja vieta, nusipirkite apie ją knygų, pasidairykite internete: psichologiškai sunku “važiuoti į niekur”, geriau įsivaizduoti vietas, kurios jūsų laukia (miesto, pliažo vaizdai, lankytinos vietos);jokiu būdu nepradėkite jokių naujų darbų, likus savaitei iki išvažiavimo: rizikuojate neišvažiuoti arba išvažiuoti stresinės būsenos;atidėkite vizitus pas gydytoją (išskyrus ekstremalius atvejus), nedidelius remontus (tik atrodo, kad jie nedideli), nerenkite pas save vakarėlių (tai krūvis psichikai);svarbiausia patikrinti tris dalykus: dokumentus (ypač, jei vykstate į užsienį), pinigus ir bilietus (kelialapius), visa kita, jei pamiršote, galima įsigyti vietoje;palikite atsarginius raktus draugui ar giminaičiui, kad, jei prireiktų, jis galėtų nueiti ir patikrinti, “ar išjungtas lygintuvas”.
Kyla psichologinių problemų? Rašykite - [email protected]