• tv3.lt antras skaitomiausias lietuvos naujienu portalas

REKLAMA
Komentuoti
Nuoroda nukopijuota
DALINTIS

Doleris sparčiai smunka, atlyginimą doleriais gauname vis didesnį, nors turtingais gali pasijusti tik tie, kas vyksta atostogauti į Rytus: už 400 litų šiandien gali nusipirkti ne 100, o jau 135 dolerius! Bet lietuvius tai kažkodėl mažai džiugina. Keista, bet vasarop padaugėjo laiškų iš žmonių, kurių bloga nuotaika.

REKLAMA
REKLAMA

Labiausiai internautus kamuoja asmeninės problemos. Jie tarsi nusprendė paneigti mano optimistinę prognozę balandžio mėnesio apžvalgoje.

REKLAMA

B. Račkauskas (pavardė dėl suprantamų priežasčių pakeista) rašo: “Labas, turiu daug psichologinių problemų, nes su žmona niekaip nesusilaukiam šeimos. Vedę jau 12 metų, buvo atliekami ir gydymai, ir dirbtiniai apvaisinimai... Taigi stogas važiuoja. Metai bėga, išeities nėra, kamuoja nemiga ir t.t., užburtas ratas. Reikėtų bandyti su kita moterim, bet...”

REKLAMA
REKLAMA

Kad jums ką nors galima būtų patarti, reiktų žinoti, kokie jūsų santykiai su žmona. Nuo to priklauso jūsų pasirinkimas (jūs pats turite jį padaryti!). Kūdikis - didelė laimė, bet žmogus, kuris jus supranta ir myli, esantis šalia, - ne mažesnė laimė. Gerai pagalvokite. Vieną rasi, kitą pamesi (kas, gali pasirodyti, ne mažiau reikalinga!).

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA

Kita moteris gali būti jūsų kūdikio motina, bet kur garantija, kad ji jums bus gyvenimo draugė ir atrama? Kad su ja būsite laimingas?

Gal pasirinkti įvaikinimą? Tai ne visai tas pats, bet didele dalimi tėviškas instinktas realizuojamas. Ir nereikia kurti gyvenimo iš naujo su mažai pažįstamu žmogumi.

REKLAMA

Bet jei žmona jums visai nieko nereiškia, tada viskas kitaip. Apie problemas dėl vaikų rašo ir Rasa K., ir Nijolė B., ir Alina J.

Keletas laiškų atėjo ta pačia tema: kaip nervai, depresija susiję su fiziniu skausmu ir atvirkščiai.

Ilona N. klausia, ar gali menstruacijos būti depresijos priežastimi. Negali, bet menstruacinis ciklas moterį daro irzlią, tomis dienomis jos nuotaika gali būti bloga. Tas susiję tiek su fiziniu skausmu, tiek su hormonų audra organizme. Panašų laišką atsiuntė ir Miglė D., kuri skundžiasi, kad Lietuvoje nėra jokių įstatymų, kurie “atsižvelgtų į moters organizmo fiziologiją” ir tomis dienomis sumažintų moteriai krūvį. Būtinai pakalbėsime šia tema atskirai!

REKLAMA

Paulius rašo: “Norėčiau patarimo, ką man daryt, kur kreiptis? Turiu sveikatos problemų: dažnai skauda galvą, sutrikęs miegas, laikosi apie 37 temperatūra, kartais paskauda gerklę, dažnai apima kažkoks nerimas. Buvau pas šeimos gydytoją, na, visų problemų nepasakojau, tik pasakiau, kad pakilusi temperatūra, tai sako, jog imuninė sistema nusilpus. Bet man kažkaip atrodo, kad čia su nervais susiję. Ar gali taip būt???”

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA

Gali! Panašų laišką atsiuntė ir Mantas P. Teisus ir Paulius, ir jo šeimos gydytojas. Stiprios nervų perkrovos susilpnina mūsų imuninę sistemą, todėl bet kurią akimirką gali sutrikti kokio nors organo veikla. Nors man asmeniškai, sprendžiant iš laiško, atrodo, kad problema susijusi su laiško autoriaus psichine būsena. “Skauda galvą”, “kartais skauda gerklę”, “dažnai apima kažkoks nerimas”, “miego sutrikimai”, “ne visas problemas papasakojau gydytojui”. Tai tipiški neurozės simptomai arba tiesiog jų kompleksas.

REKLAMA

Visų organų iškart negali skaudėti, čia kažkas ne taip!

Žmogus prieina išvados, kad “turi sveikatos problemų”. Visa tai gali būti nerimastingumo padarinys. Siūlyčiau kreiptis į psichoterapeutą. Visiškai galimas dalykas, kad “fiziniai” simptomai patys savaime praeis, kai bus išspręstos asmenybinės psichologinės problemos!

REKLAMA

Matyt, Paulių ta problema smarkiai kankina, nes netrukus jis vėl parašė: “Ar gali depresija sukelti skausmus? Pvz., ar gali skaudėt galvą, gerklę, jaustis silpnumas? Paulius”. Pauliau, skausmas - subjektyvus jausmas. Skirtingų žmonių - skirtingi skausmo slenksčiai. Depresinės būsenos žmogus gali tapti labai jautrus. Jam gali skaudėti ką tik nori! Tačiau kas sukelia skausmą - nesveikas organas ar pašliję nervai - pasakys tik visapusis ištyrimas.

Atėjo vasara: laikas gydyti mūsų pavargusius “nervus” judėjimu ir kelione. Laikas pamiršti problemas!

Kyla psichologinių problemų? Rašykite - [email protected]

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKOMENDUOJAME
rekomenduojame
rekomenduojame
  • Šventiniai atradimai su VILVI

TOLIAU SKAITYKITE
× Pranešti klaidą
SIŲSTI
Į viršų