Netrukus gali pasirodyti marškinių, į kuriuos neįsigeria tabako dūmai, sportinių drabužių, kurie gaivina, kostiumų, atbaidančių vabzdžius, kojinių, kvepiančių gėlėmis, ir kitokių "protingų drabužių, praneša britų dienraštis "The Daily Telegraph".
To leidžia tikėtis Kento grafystėje veikiančių kompanijų "Quest International" ir "Woolmark Company" atliekami bandymai, kaip įterpti į audinius drėkinamųjų, kvapiųjų medžiagų bei vitaminų, repelentų ir absorbentų dalelių. O gaivinamą efektą karštyje gali užtikrinti mentolio dalelės su maloniu gaiviu kvapu.
Be "protingų drabužių" kūrimo, šių kompanijų laimėjimai gali būti pritaikyti mados pramonėje kovai su "piratine" produkcija. Žinomos drabužių firmos gali iškvėpinti savo gaminius tam tikrais kvepalais ir tada nebebus sunku juos atskirti nuo padirbinių.
"Quest International" ir "Woolmark Company" tobulina ir mažų kapsulių įterpimo technologiją, kaip mažus lašelius arba medžiagų daleles įvilkti į apvalkalus, kurie neleistų jiems greitai išgaruoti, oksiduotis ar suirti.
Mechaniškai veikiant (šiuo atveju, žmogui judant) apvalkalas suyra ir jo turinys pasklinda į aplinką, sukurdamas atitinkamą efektą. Kaip pareiškė Keithas Perringas, "Quest" atstovas, atliekant tyrimus ir bandymus buvo kelis kartus padidintas audinio su mažomis kapsulėmis patvarumas - dabar audinys išlieka nepakitęs net po 30 skalbimų.
Dar viena projektų šioje srityje kryptis - sukurti mažų kapsulių purškimo technologijas, kurias būtų galima taikyti, pavyzdžiui, atnaujinant drabužius ar valant kilimus.
Shibanis Mohindra, "Quest" verslo plėtojimo skyriaus direktorius, mano, kad čia reiks dar daug dirbti, juk papurškus "oro gaiviklio kvapas išlieka ore vos kelias sekundes".
"Interfax"-BNS