Giedrė POTELIŪNAITĖ
Alytaus rajono, Kalnėnų kaime kilęs gaisras nusinešė dviejų brolių gyvybes. Sekmadienį apie pusę vienuolikos ryto kaimynai pastebėjo degantį namą ir nedelsdami iškvietė ugniagesius. Deja, pastariesiems atskubėjus į įvykio vietą, medinis namas jau buvo apimtas liepsnų, o šiferinis stogas įgriuvęs. Ugniagesiams dar nespėjus išlipti iš gaisrinės automobilių, sprogo virtuvėje buvęs dujų balionas, kilo dar didesni liepsnų pliūpsniai. Užgesinus liepsnas, lovose buvo rasti stipriai apdegę brolių Vladislovo (56 m.) ir Liuberto (54 m.) Čepulių lavonai. Gaisro priežastys tiriamos.
Kitas gaisras, taip pat nusinešęs dviejų žmonių gyvybes, įvyko Vilniuje, Naujininkų rajone, ankstų šeštadienio rytą užsiliepsnojus 101-ajam Dzūkų gatvės namui. Šis namas buvo negyvenamas ir visiškai apleistas. Į įvykio vietą išskubėjo net keturi ugniagesių automobiliai. Jiems atvykus, stogas degė atvira liepsna. Per gaisrą išdegė namo vidus, 90 kvadratinių metrų stogo, o numalšinus liepsnas rasti 40 metų moters ir 50 metų vyro lavonai. Įtariama, kad tai benamiai, kurie elektrą name buvo įsirengę nelegaliai, o elektros instaliacijos gedimas ir galėjo sukelti pražūtingą gaisrą. Žuvusiųjų tapatybę bandoma išsiaiškinti.
Iš viso Lietuvoje nuo metų pradžiosgaisruose žuvo 133 žmonės.
Nors gaisrų ir žuvusiųjų juose mažėja, pagal žuvusiųjų gaisruose skaičių Lietuva vis dar patenka į Europos šalių pirmąjį dešimtuką.
Palyginti su santykiniu gaisrų skaičiumi, tenkančiu 100 tūkst. gyventojų, Lietuvoje nelaimės su ugnimis nutinka kelis kartus dažniau nei Didžiojoje Britanijoje ar Suomijoje.
Ugniagesiai sako, kad nelaimės su ugnimi - socialinė problema. Dauguma gaisruose žuvusių suaugusių gyventojų prieš nelaimę svaiginosi alkoholiu, gyveno turėdami mažas pajamas. Beveik trečdalis neturėjo nuolatinės gyvenamosios vietos.
37 proc. žuvusiųjų turėjo pajamų, tačiau visgi alkoholis sąlygojo jų mirtį ugnyje.
.