• tv3.lt antras skaitomiausias lietuvos naujienu portalas

REKLAMA
Komentuoti
Nuoroda nukopijuota
DALINTIS

Politinio prieglobsčio Lietuvoje paprašė buvęs Čečėnijos vidaus reikalų viceministras Salanbekas Chačukajevas, šiuo metu gyvenantis Ruklos pabėgėlių priėmimo centre, rašo dienraštis "Lietuvos žinios". Vyriškio teigimu, namie, kuriuos paliko prieš 7 mėnesius, jam gresia rimtas pavojus.

REKLAMA
REKLAMA

Dienraščio teigimu, išvykti iš tėvynės jis neketino, tačiau, sužinojęs, kad yra ieškomas Rusijos specialiųjų tarnybų, kitos išeities neturėjo.

REKLAMA

Į Lietuvą S.Chačukajevas atvyko praėjusių metų spalio 16 dieną. Kelionė į Lietuvą truko tris paras.

"Traukiniui priartėjus prie Vilniaus, daviau vagono palydovui 10 dolerių, nuspaudžiau stabdžio rankeną ir iššokau. Buvo naktis. Paryčiais pėsčiomis nusigavau iki Vilniaus ir iš karto kreipiausi į Migracijos departamentą", - pasakojo S.Chačukajevas.

REKLAMA
REKLAMA

Dienraščio teigimu, 1994 metais prasidėjus karui S.Chačukajevas kartu su grupe bendraminčių įkūrė pogrindinę Vidaus reikalų ministeriją.

"1996 metų rugpjūtį išėjus Rusijos kariuomenei, pradėjome atkurti ministeriją, tačiau 1999-aisiais, Rusijai pradėjus antrąjį karą pieš Čečėniją, vėl teko veikti nelegaliai. Tada kuravau Ačchoj Martano ir Urus Martano rajonus. Viskas, kas vyko Ingušijos teritorijoje, - mitingai, suvažiavimai, bado akcijos - buvo susiję su mūsų veikla", - sakė S.Chačukajevas.

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA

Ar buvusiam Čečėnijos vidaus reikalų viceministrui bus suteiktas pabėgėlio statusas, spręs Migracijos departamento pareigūnai.

Prieglobsčio prašantis asmuo turi įrodyti, kad tėvynėje jis yra persekiojamas dėl politinių, etninių ar religinių priežasčių ir kad dėl to jo sveikatai ar gyvybei ten gresia pavojus.

REKLAMA

Vien pernai į Migracijos departamentą su prašymu suteikti pabėgėlio statutą kreipėsi 546 užsieniečiai, iš jų 230 - čečėnų tautybės Rusijos piliečių.

Iki šiol politinį prieglobstį Lietuva yra suteikusi tik vienam asmeniui - čečėnų tautybės Rusijos piliečiui. Dar 287 asmenys pernai gavo leidimus laikinai apsigyventi Lietuvoje pagal negrąžinimo principą ar dėl kitų humanitarinių priežasčių.

37 prašymai suteikti prieglobstį Lietuvoje buvo atmesti.

BNS

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKOMENDUOJAME
rekomenduojame
TOLIAU SKAITYKITE
× Pranešti klaidą
SIŲSTI
Į viršų