• tv3.lt antras skaitomiausias lietuvos naujienu portalas

REKLAMA
Komentuoti
Nuoroda nukopijuota
DALINTIS

Prie šalto vandens pratinkitės pamažu

Prieš pradėdami apsipylinėti šaltu vandeniu įsidėmėkite: reikia pradėti nuo apsitrynimų - ne nuo apsipylimų. Procedūros nepradėkite nuo kojų - galite peršalti. Šalčiui jautrūs yra ir kaklas, sprandas, krūtinė. Tad iš pradžių prie šalto vandens pratinkite rankas iki pečių, vėliau - ir kitas kūno dalis (bet ne visas iš karto). Pradėkite apsipylinėti tokios temperatūros vandeniu, kokį šaltį galite iškęsti. Po kelių dienų pradėkite naudoti šaltesnį vandenį, nei iki tol. Po procedūros reikia apsirengti pašildytais drabužiais.

REKLAMA
REKLAMA

Kaip sumažinti kraujo spaudimą

Yra labai daug medikamentų, mažinančių kraujo spaudimą. Tačiau užuot stvėręsi tablečių, išbandykite kitas priemones. Pavyzdžiui, bent 4-6 kilogramais sumažinkite kūno svorį. Kuo daugiau judėkite (ypač jei dirbate sėdimą darbą), reguliariai mankštinkitės (bent po 10 minučių kasdien). Nesūdykite maisto - ir taip druskos suvartojate kelis kartus daugiau, nei priklausytų. Tyrimais nustatyta, jog kraujo spaudimą mažina kalis ir magnis. Todėl valgykite bulves, kopūstus, bananus, kukurūzus (kalio šaltinis) ir riešutus, špinatus, ankštines kultūras bei jūros gėrybes (magnio šaltinis). Atminkite, jog toli gražu ne visi vaistinėse parduodami kraujo spaudimo matavimo aparatai yra geri, kokybiški. Tad neišsigąskite, jei aparatas parodė padidėjusį kraujo spaudimą - o gal jis paprasčiausiai sugedo?

REKLAMA

Lūpos apie... ligas

Jei jūsų lūpos - sausos ir šiurkščios, joms trūksta drėgmės. Tokie simptomai vargina ir tuomet, jei žmogus yra nervingas, jautresnis. Sergant mažakraujyste lūpos būna pablyškusios. Daug šviesių rudų taškelių ant lūpų išduoda, jog greičiausiai sutrikęs virškinimas arba storojoje žarnoje yra parazitų (kirmėlių). Susirgus geltlige lūpos pagelsta, o rūkalių lūpos ilgainiui pasidaro rudai juodos.

REKLAMA
REKLAMA

Natūralūs medikamentai - sultys

Morkų sultys turi labai daug vitamino A. Jose taip pat yra kalio, kalcio, natrio, geležies, įvairių vitaminų. Kasdien patartina išgerti bent po pusę litro morkų sulčių. Salierų sultyse gausu kalio ir natrio druskų (lapuose šių medžiagų yra daugiau nei šaknyse). Natrio junginiai skystina kraują ir limfą. Petražolių sultys gerina funkcinę antinksčių veiklą, stiprina kraujagysles, tirpdo akmenis inkstuose. Tiesa, šių sulčių kasdien leidžiama išgerti ne daugiau kaip po 30 ml, o geriausia jas maišyti su kitomis sultimis. Vynuogių sultys padeda sergant podagra ir reumatu, o kriaušių sultys stiprina kaulus (mat jose yra kalkių). Bulvių sultys, sumaišytos su morkų sultimis, šalina virškinamojo trakto sutrikimus ir gydo neurozes.

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKOMENDUOJAME
rekomenduojame
TOLIAU SKAITYKITE
× Pranešti klaidą
SIŲSTI
Į viršų