• tv3.lt antras skaitomiausias lietuvos naujienu portalas

REKLAMA
Komentuoti
Nuoroda nukopijuota
DALINTIS

Pravartu žinoti

Lavinkite atmintį!

Jeigu jums atrodo, kad atmintis pradeda šlubuoti, nesijaudinkite. Psichologai tvirtina, jog mūsų atmintis, net ir prarasdama dalį įgyto bagažo, gali daug. Iš tikrųjų žmonės, kuriems per trisdešimt, nusileidžia jaunesniems atliekant testus, įvertinančius intelektualinius gabumus, taip pat ir greita reakcija. Pasirodo, mes galime turtinti žodyną iki septyniasdešimties metų ir nuolat įgyti didesnes bei įvairesnes galimybes spręsti sudėtingas problemas, nes mūsų smegenys vis tiesia milijonus naujų ryšių. Tiktai reikia jas treniruoti. Taip, kaip treniruojame raumenis.

REKLAMA
REKLAMA

Štai keletas praktinių patarimų:

1. Stenkitės lavinti vaizduotę. Tam reikia koncentruotis į ryškius vaizdus. Pavyzdžiui, pabandykite kiek galima gyviau ir visapusiškiau įsivaizduoti namą, kuriame kadaise gyvenote. Pabandykite mintimis pavaikščioti jame. Atkurkite kvapus, durų girgždesį, sienų apmušalų raštus ir t. t. Paskui padarykite tai su kitais žinomais namais.

REKLAMA

2. Mokslininkai nustatė, kad smegenys puikiai stimuliuoja iš pirmo žvilgsnio pakankamai keistus vaizdus, kartais turinčius siurrealistinį pobūdį. Pavyzdžiui, įsivaizduokite gigantišką duonos kepalą, gulintį ant lovos krašto. Paskui, tarkim, jog iš jūsų vonios čiaupo teka... pienas. Vėliau - dar ką nors neįprasto. Patikėkite, tikrai turėsite naudos.

REKLAMA
REKLAMA

3. Ypatingai neigiamai mūsų atmintį veikia stresas. Pavyzdžiui, jeigu užmiršote ką nors svarbaus, nesinervinkite stengdamiesi tai prisiminti. Pasistenkite atpalaiduoti visus kūno raumenis, giliai ir lėtai kvėpuokite (ne krūtine, o pilvu). Jeigu pamiršote kieno nors vardą - nelaužykite galvos, stengdamiesi prisiminti. Verčiau sukoncentruokite savo atmintį į tai, kur buvote sutikę tą žmogų. Jeigu jūsų pastangos pasirodys bergždžios, nesinervinkite. Panaši užmarštis - pakankamai įprastas dalykas, todėl niekas dėl to nepyks.

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA

4. Idealus atminties lavinimas yra užsienio kalbos mokymasis. Net jeigu nusipirksite kokios nors specialios mokslo srities knygą ir perskaitysite ją naudodamiesi žodynu, nauda bus didelė.

5. Dažniau užsiimkite seksu. Tai visai ne juokas. Smegenys - sintetinis organas, kitaip sakant, visi mūsų jausmai susiję. Seksas yra vienas iš nedaugelio žmonių aktyvumo rūšių. Jame vienu metu telpa visa žmogiškų jausmų gama.

REKLAMA

6. Rūpinkitės savo sveikata. Be racionalaus, visaverčio maitinimosi ir pakankamo miego smegenys negali normaliai funkcionuoti. Ypatingą reikšmę turi neprisotintosios riebalų rūgštys. Jų gausu žuvyje (skumbrėje, lašišoje, silkėje). Vitaminai A, C, E ir beta karotinas, esantys vaisiuose ir daržovėse, taip pat būtini smegenų veiklai. Ir dar. Atsiminkite, jog informacija - jūsų smegenų maistas. Pasirūpinkite, kad šio maisto būtų nuolat.

(Vertė R. PEČELIŪNIENĖ)

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKOMENDUOJAME
rekomenduojame
TOLIAU SKAITYKITE
× Pranešti klaidą
SIŲSTI
Į viršų