Karas Irake prasidėjo praėjus dviem valandoms po ultimatumo Sadamui Huseinui pabaigos. Bagdade nugriaudėjo virtinė sprogimų, virš miesto pasirodė lėktuvai, nuaidėjo oro pavojaus sirenos. Po sprogimo rytinėje miesto dalyje į dangų pakilo juodi dūmų stulpai. JAV pareigūnai pranešė, kad pirmojoje aviacijos atakoje buvo naudojami "nematomi" naikintuvai ir tolimojo nuotolio sparnuotosios raketos. Pirmosios atakos tikslas - subombarduoti Irako vadovybę. Likus kelioms valandoms iki netikėto JAV aviacijos ir raketų antpuolio Bagdade, Centrinė žvalgybos valdyba buvo informavusi prezidentą Džordžą V. Bušą apie numanomą Sadamo Huseino buvimo vietą. Jis ir kiti aukšti Irako vadovybės nariai, susirinkę vienoje vietoje, JAV žvalgybininkų įsitikinimu, buvo palankus taikinys, kurio ateityje gali nebepasitaikyti. Deja, bombardavimas norimų rezultatų nedavė - "galvos nukirtimo" operacija nepavyko.
Kovines operacijas pradėjo ir Kuveite dislokuoti JAV jūrų pėstininkai. Jų tikslas - užimti netoli Barsos uostamiesčio Irako pietuose esantį Um Kasro miestą. Pranešama, kad vakar vakarą turėjo prasidėti masinės atakos.
Pasaulis sunerimęs dėl karo Irake. Kai kurių Azijos šalių musulmonų organizacijos pasmerkė JAV karinę operaciją prieš Iraką ir pareiškė, kad amerikiečiai niekada nebegyvens taikoje.
"Tai - ne išpuolis prieš islamą, tai - išpuolis prieš žmoniškumą", - pasakė vienos didžiausių Indonezijos musulmonų grupių "Muhamedya" lyderis Šafis Marifas, kurio organizacija vienija apie 30 milijonų žmonių.
Malaizijos konservatyvi islamo opozicija teigia, kad Alachas sužlugdys Jungtines Valstijas kaip supervalstybę. Pasak Malaizijos islamo partijos pirmininko Abdulo Hadžio Avango, šis karas - Amerikos žlugimo pradžia, kadangi Alachas neleis kuriai nors didelei valstybei amžinai likti vyriausiąja.
Tailando grupės "Musulmonai už taiką" atstovas Muridas Timasajenas pareiškė manąs, kad Amerika niekada nebegyvens taikoje. "Tokios šalys kaip Irakas negali priešintis JAV įprastiniame kare, todėl prieš amerikiečius daugiausia bus naudojami teroristiniai metodai", - pažymėjo jis.
Sunerimę ir europiečiai. Prancūzija paragino užbaigti karą kuo greičiau. Panašią poziciją išsakė ir Vokietija.
Pasaulio rinkos žaibiškai reagavo į karinės operacijos Irake pradžią. Naftos kaina Niujorko prekių biržoje krito iki žemiausio per pastaruosius tris mėnesius lygio.
Biržos prekiautojai tikisi, jog Sadamo Huseino nušalinimo nuo valdžios operacija bus trumpa ir nesukels rimtų naftos tiekimo iš Persijos įlankos regiono sutrikimų. Iš šio regiono pasaulio rinka gauna 40 procentų žalios naftos.
Tačiau analitikai pabrėžia, jog naftos kainų kritimo tendencija, kurią didžiąja dalimi palaiko spėjimas dėl karo trukmės, gali bet kuriuo metu pasikeisti, pasirodžius nepalankiems JAV pranešimams iš Irako.
Tuo tarpu vertybinių popierių biržos iš karto po karinės operacijos Irake pradžios pastebimai pagyvėjo. Prekiautojai akivaizdžiai patenkinti, jog kelių mėnesių neaiškumai pagaliau buvo išspręsti.