• tv3.lt antras skaitomiausias lietuvos naujienu portalas

REKLAMA
Komentuoti
Nuoroda nukopijuota
DALINTIS

Klubinis futbolo sezonas artėja prie kulminacijos. Sužaistos pirmosios UEFA Čempionų lygos pusfinalio rungtynės. Išsišokėliai “Monaco” puikiu stiliumi palaužė “Chealsea” 3:1, o “Porto” ir “Deportivo” komandos be įvarčių baigė vienas nuobodžiausių sezono rungtynių. Taigi dar neseniai rimtai nevertinti prancūzai įgyja favoritų statusą.

REKLAMA
REKLAMA

Net jeigu “Monaco” vis dėlto iškris pusfinalyje, jie šį sezoną buvo tarsi gaivus vėjas turnyre, kur paprastai dominuoja grandai. Po puikių rungtynių su “Real” jų pergalė prieš Londono “Chealsea” savaime nėra didelis netikėtumas. Labiau stebina didelis išsišokėlių pasitikėjimas savo jėgomis ir charakteris. Būtent ši savybė įvardijama kaip pagrindinė prancūzų pergalės prieš anglus priežastis. Jie jautėsi padėties šeimininkais net likę dešimtyje po graiko A. Zikaso pašalinimo antro kėlinio pradžioje.

REKLAMA

Nustebino ir rungtynių eiga. “Monaco” pranoko anglus žaisdami futbolą, kuris lyg ir labiau būdingas britams. Pirma, jie aktyviau atakavo flangais, puikiai išnaudodami saugų J. Rotheno ir L. Giuly meistriškumą. Dar keisčiau, kad po skersavimų kovą antrajame aukšte “Monaco” irgi dažnokai laimėdavo. Visų pirma D. Pršo dėka. Po kroato smūgio galva 17 minutę ir buvo įmuštas pirmas įvartis. Antro kėlinio pradžioje D. Pršo galėjo šią sėkmę pakartoti.

REKLAMA
REKLAMA

Kitas efektyviai veikęs prancūzų ginklas buvo ilgi perdavimai iš aikštės gilumos. Jau nuo rungtynių pradžios jie stengdavosi neužlaikyti kamuolio aikštės viduryje. Tai nenuostabu, nes “Chealsea” turi puikiai varžovų atakas ardantį saugą C. Makelele. Šis, beje, pasižymėjo ir artistiniais sugebėjimais, kaip pakirstas griūdamas ant žolės nuo silpno A. Zikaso stumtelėjimo. Po išlyginamojo įvarčio, o vėliau po graiko pašalinimo atrodė, kad anglai baigia perimti iniciatyvą, bet vėlgi ilgi perdavimai padarė savo. Po jų F. Morientesas ir S. Nonda pelnė du įvarčius.

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA

Prancūzų pergalė, be abejo, pelnyta. Jau nuo rungtynių pradžios jie atrodė greitesni už varžovus. “Chealsea” labai trūko D. Duffo, be kurio atakos kairiuoju kraštu pasidarė mažiau efektyvios. Dešiniajame gan aktyviai reiškėsi gynėjas M. Melchiotas, bet, įgijus kiekybinį pranašumą, jį pakeitė puolėjas J. F. Hasselbainkas. Toks mechaninis atakos stiprinimas nieko gero nedavė. Iki pat pabaigos atrodė, kad anglai daugiau dirba, negu žaidžia. Net ir jų įvartis neatrodė logiškas. Pelnytas jis buvo per pirmą rimtesnę ataką.

REKLAMA

Po rungtynių “Chealsea” saugas J. Gronkjaeras pareiškė: “Mes dirbome, mes taip sunkiai dirbome”. Būtent. Jie dirbo. O prancūzai žaidė.

Galima pasakyti, kad kitame pusfinalyje sunkiai dirbo abi komandos. Ir abi darė tai nuobodžiau nei “Chealsea”, neleisdamos žaisti varžovui ir nežaisdamos pačios. “Porto” prireikė viso kėlinio, kad prisimintų, kad yra šeimininkai ir turi pasistengti laimėti. Stengėsi jie santūriai.

REKLAMA

Abi komandos nuo pat pradžių žaidė kietai ir netgi šiurkščiai, ypač portugalai. Bent kiek varžovų puolėjams priartėjus prie vartų, jie būdavo griaunami. Suprantama, buvo daugybė perdavimų į baudos aikštelę po standartinių padėčių, bet pirmame kėlinyje jie pavojaus neatnešė. Patys šeimininkai irgi daugiau spardė iš toli, nei bandė žaisti baudos aikštelėje.

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA

Antrajame kėlinyje vaizdas truputį pasikeitė. “Porto” atakavo daugiau ir netgi sukūrė porą pavojingų momentų. Galime pasidžiaugti bent tiek, kad viena pastebimiausių figūrų buvo nuo kėlinio pradžios pasirodęs aikštėje E. Jankauskas. Jam esant, iš karto pasikeitė portugalų taktika ir padaugėjo aukštų perdavimų lietuvio link. Dauguma netikslūs, bet vieną kartą jo smūgiuotas galva kamuolys pralėkė šalia virpsto. Be to, po E. Jankausko perdavimo Maniche pataikė į skersinį.

Tikėsimės, kad portugalai ir ispanai dar reabilituosis prieš sirgalius. O kol kas geriausiai atrodo “Monaco”. Jie turi ir dar vieną kozirį. Kalbant nerimtai, galima pasakyti, kad taurės laimėtojas jau dabar aiškus. Pažiūrėkime, visus pastaruosius metus ją iškovodavo komandos, reziduojančios miestuose, kurių pavadinimas prasideda raide M. Mančesteris, Madridas, Miunchenas, Milanas. Kas belieka šiemet? Monakas. Tiesa, tai ne miestas, o kunigaikštystė, bet, manau, iš bėdos tiks.

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKOMENDUOJAME
rekomenduojame
TOLIAU SKAITYKITE
× Pranešti klaidą
SIŲSTI
Į viršų