Irena ZUBRICKIENĖ
Į Marijampolės regiono aplinkos apsaugos departamento vyresniojo inspektoriaus Jono Bagdono rankas pateko didžiulis, rekordininko vardo vertas grybas. Jį aplinkosaugininkui atnešė miesto policininkai, šį grybą radę Buktos miške, kai nemenka paieškos grupė ieškojo šiose apylinkėse pradingusio ligoto 59 metų grybautojo.
Specialistai spėliojo, kad 3 kilogramus ir 216 gramų sveriantis grybas yra arba meškutė, arba kreivabudė. Grybo koto skersmuo - 10,5 centimetro, aukštis - 45 centimetrai, kepurės skersmuo - 40 centimetrų. Anot J. Bagdono, ir meškutės, ir kreivabudės yra valgomi grybai (nors jų maistinė vertė yra menka), tad prisiekusiems grybautojams šis radinys būtų suteikęs vienos sočios vakarienės malonumą didelei šeimai.
J. Bagdonas, manydamas, kad iš Buktos miško atvežtas didžiulis grybas gali būti savo rūšies grybų rekordininkas, nutarė kreiptis į Aplinkos ministeriją, kad specialistai pagal gautą radinio nuotrauką atsakytų, kokios rūšies yra grybas. Tuomet bus galima spręsti, ar radinys - Lietuvos rekordų knygos objektas.
Skaitytojams turbūt įdomu, kad iki šiol didžiausiu Lietuvoje rastu grybu laikoma kuokštinė grifolė, kuri svėrė net 21 kilogramą. Rekordų knygoje užfiksuota ir kempinių šeimos žvynuotoji skylėtbudė, auganti ant lapuočių medžių kamienų ir kelmų. Rekordininkė svėrė 8 kilogramus.
Eugenijaus NAIKELIO nuotr.:
- Aplinkosaugininko J. Bagdono rankose - per 3 kilogramus sveriantis grybas