Dar penki policijos pareigūnai teisme laimėjo bylas dėl neišmokėto darbo užmokesčio. Lietuvos Vyriausiasis administracinis teismas paskelbė pareigūnams palankius sprendimus jų algų bylose. Priimdamas sprendimus, teismas rėmėsi tokių bylų praktiką suformavusiu pernai gruodį paskelbtu sprendimu, kuriuo buvusiam policijos pareigūnui priteista neišmokėta darbo užmokesčio dalis.
Tada teismas paskelbė, kad administravimo aktai negali užkirsti kelio reikalauti priteisti darbo užmokestį, nes tokią galimybę nustato įstatymai. Valstybės tarnautojas į administracinį teismą dėl negauto darbo užmokesčio priteisimo gali kreiptis per įstatymuose nustatytą trejų metų terminą, ir tokia teisė negali būti suvaržyta jokiais institucijos vadovo aktais, nustatančiais darbo užmokesčio indeksavimo koeficientus.
Pagal Vyriausybės 2002 metų nutarimu patvirtintas taisykles, kai valstybės ar savivaldybės institucijai nepakanka paskirtų lėšų darbo užmokesčiui mokėti, policijoje buvo taikomas indeksavimo koeficientas ir išmokamas mažesnis darbo užmokestis nei priklauso už atliktą darbą. Tačiau vėliau Konstitucinis Teismas paskelbė, kad policininkams ir kitiems valstybės tarnautojams negali būti mokama už atliktą darbą mažiau negu priklauso.
Teismo sprendimu, Panevėžio rajono policijos komisariatas patruliu dirbančiam Rimantui Drebickui turės išmokėti 1 tūkst. 270 litų 48 centus neišmokėto darbo užmokesčio. Panevėžio rajono policijos komisariato kriminalinės policijos tyrėjams - Daivai Triponienei, teismo sprendimu, turės būti išmokėta 1 tūkst. 319 litų 87 centai, Laimai Matiukienei - 1 tūkst. 343 litai 95 centai, Almantui Žibaičiui - 1 tūkst. 136 litus 26 centai.
Anykščių rajono policijos komisariato patrulių būrio vadui Linui Šulskui turės būti išmokėta 1 tūkst. 888 litai 96 centai neišmokėto darbo užmokesčio. Žemesnės pakopos administracinis teismas L. Šulskui buvo priteisęs darbo užmokestį tik už dalį laikotarpio. Jį Lietuvos vyriausiajam administraciniam teismui buvo apskundęs policijos komisariatas. Teismas atmetė apeliacinį skundą ir pakeitė žemesnės instancijos administracinio teismo sprendimą ir L. Šulskui priteisė neišmokėtą darbo užmokestį už visą laikotarpį.
Lietuvos Vyriausiajame administraciniame teisme pergalę pasiekė ir Panevėžio policijos darbuotojų profesinė sąjunga, įrodžiusi, kad turi teisę siekti apginti pareigūnų teisę į darbo užmokestį. Lietuvos Vyriausiojo administracinio teismo sprendimai yra galutiniai ir neskundžiami. Dėl neišmokėto darbo užmokesčio į apygardos teismus kreipėsi apie 5 tūkst. pareigūnų.
Be policininkų, bylas dėl darbo užmokesčio indeksavimo yra laimėję muitininkai, ugniagesiai. Vidaus reikalų ministras Gintaras Furmanavičius yra sakęs, kad Vyriausybė ketina vykdyti teismo sprendimus, kokie jie bebūtų. Žurnalistams pasiteiravus, ar visiems policininkams bus grąžinti neišmokėti atlyginimai, nors ne visi policininkai ir kreipėsi į teismą, ministras teigė, kad bus laukiama teismo sprendimų. Premjeras Algirdas Brazauskas yra teigęs, kad bus laikomasi teismų sprendimų.
"Gausime teismo sprendimą, suskaičiuosime, tikslinsime biudžetą, tiek, kiek gali jau 2006 metų patikslintas biudžetas leisti, tiek bus numatyta. Čia kalba eina apie vieną pareigūną, jeigu bus priimti visi sprendimai, tai bus ir iš mūsų pusės atitinkami pasiūlymai, kaip tai išspręsti. Todėl, kad Vyriausybė neturi resursų, reikės peržiūrėti biudžetą. Matyt, kad kitais metais reikės tą patį padaryti", - po pirmojo teismo sprendimo dėl policininkų algų sakė A. Brazauskas.