Sigitas STASAITIS
Tokio keisto atvejo nepamena net visko matę policijos veteranai. Šiaulietis Mindaugas Čepauskas pernai buvo įtariamas užmušęs savo tėvą, tačiau nuo kaltinimų išsisuko. Prieš kelias dienas Mindaugas sulaikytas kaip įtariamasis nužudęs ir motiną. Tačiau ir antrą kartą kaltinimai subliuško.
"Greičiau atvažiuokit, motina miršta" - pavakarį surinkęs greitosios pagalbos telefono numerį maldavo trisdešimtmetis šiaulietis Mindaugas Čepauskas.
Iš sunkiai besivartančio liežuvio medikai suprato, kad skambintojas girtas, tačiau vis tiek į netoli centro esančią Rėžių gatvę pasiuntė autobusiuką su medikais.
Atvykę prie 29 numeriu pažymėto gražaus mūrinio namuko, medikai jo kambaryje rado lovoje paguldytą 66 metų Danutę Čepauskienę be menkiausių gyvybės požymių. M. Čepauskas gydytojams pasakojo, kad mamai palikę bloga, ji susmukusi.
Apžiūrėję moterį medikai M. Čepauskui turėjo pačią blogiausią žinią - moteris nebegyva, gaivinti per vėlu. Kadangi ant mirusiosios veido buvo matyti aiškios neseno sumušimo žymės, išvykdami gydytojai paskambino policininkams - jie įpareigoti taip elgtis, kai yra įtarimų, jog mirtis gali būti smurtinė.
Atvykusiems kriminalistams smarkiai apgirtęs M. Čepauskas gynėsi motinos nemušęs ir neužmušęs. Tačiau susisiekę su komisariatu ir išgirdę, kas jų kompiuteriuose rašoma apie pilietį M. Čepauską, policininkai šį vyrą sulaikė ir išsivežė tardyti.
Dokumentuose užfiksuota, kad M. Čepauskas mėgsta išgerti, o būdamas neblaivus tampa agresyvus.
Pernai birželio 1-ąją Rėžių gatvėje buvo linksma - V.D. Čepauskai namie šventė žento gimtadienį. Išgertuvių metu Mindaugas susipyko su tėvu ir susistumdė.
Naktį į birželio 2-ąją 70 metų Vladas Čepauskas rastas negyvas. Kadangi ant veido velionio veido buvo matyti šviežios mėlynės ir apibrozdinimai, M. Čepauskas buvo suimtas ir tardomas.
Mindaugas gynėsi užmušęs tėvą, bet neneigė su juo konfliktavęs.
Kitą dieną ekspertai nustatė, kad V. Čepauskas mirė dėl širdies nepakankamumo, todėl ikiteisminis tyrimas buvo nutrauktas. Paliepę Mindaugui nustoti muštis, policininkai šiaulietį paleido.
Atgavęs laisvę M. Čepauskas tą pačią dieną užmiršo policininkų perspėjimą. Prisigėręs jis pradėjo kumščiais velėti savo motiną. D. Čepauskienėne ne kartą kreipėsi į policiją, kad sutramdytų nenaudėlį. Paskutinį pareiškimą dėl sumušimo D. Čepauskienė parašė vos savaitė prieš savo mirtį.
Policininkai rankų nevaldantį motinos skriaudiką ne kartą baudė. Kartą teismas Mindaugui nurodė nebesilankyti D. Čepauskienės name.
Mindaugas prisiglaudė Šiaulių nakvynės namuose, tada ir čia prasidėjo problemos - atvykėlis girtavo, o pasigėręs skriaudė namų gyventojus. Kresnas ir stiprus Mindaugas būdavo pavojingas. Kartą išgirdę triukšmą ir įpuolę į kambarį nakvynės namų darbuotojai atplėšė M. Čepauską nuo mušamo vyro - prispaudęs auką Mindaugas buvo jam į skruostą įrėmęs peilį, grasino papjauti.
Susitaikęs su motina M. Čepauskas vėl grįžo pas ją į namą. Vėl prasidėjo išgertuvės, vėl pasipylė moters skundai, kad sūnus ją muša.
Po D. Čepauskienės mirties Mindaugą sulaikę policininkai įtariamajam pažadėjo, kad šįkart jis neišsisuks. Tačiau po poros dienų jie labai nustebo - ir vėl ekspertai atsiuntė išvadą, kad sumušimai D. Čepauskienės gyvybei pavojaus nesukėlė: moteris mirė dėl ūmios ligos, tikėtina - insulto. Tikėtina, kad mušeikai gali tekti sėsti į teisiamųjų suolą, tačiau dėl chuliganizmo, bet ne dėl žmogžudystės.
Atgavęs laisvę M. Čepauskas suskubo netekties skausmą skandinti alkoholyje. Rėžių gatvės gyventojai matė slankiojantį Mindaugą girtą.
Kasmet Lietuvoje teismą pasiekia maždaug tuzinas bylų dėl tėvažudystės. M. Čepauskas - vienas iš nedaugelio, kuris buvo įtartas ir tėvo, ir motinos nužudymu.