Giedrė POTELIŪNAITĖ
Prieš keletą metų Česukai buvo lankomiausia Dzūkijos vieta. Čia ir šiandien dar stovi stebuklinga piramidė, kurioje žmonės ne tik tikėjimą atranda, bet ir pagyja nuo įvairiausių ligų. Tik dabar stebuklingoje vietoje, nerandame nei vieno lankytojo, o kadaise čia driekdavosi ilgiausios eilės. Sodybos, kurios kieme stovi garsioji piramidė, šeimininką Povilą Žėką (25 m.) randame kieme pjaunantį žolę ir laistantį augalus. Spaudoje Povilas ne kartą apšauktas pamišėliu, apsišaukėliu, šarlatanu, į pamišėlį visai nepanašus - šviesių akių žvilgsnis gilus ir protingas, kalba logiška ir nuosekli, o draugiška šypsena paverčia jį tiesiog mielu kaimo "šviesuoliu". "Esu maišytas su žemėmis ne kartą, bet už tai nepykstu. Gavau daug skaudžių pamokų, bet juk tai vistiek pamokos," - sako Povilas.
Piramidė pagal Dievo projektą
Knygoje "Žodis, apšviečiąs pasaulį", kurią parašė Povilo mama Onutė Žėkienė, pasakojama Povilo istorija, nuo pat mažų dienų, kai jam, tuomet dar vaikui pasirodė Dievas ir liepė pastatyti piramidę, kurioje žmonės atras tikėjimą, išgis nuo įvairių ligų ir priartins žmones prie Aukščiausiojo. Knygoje pasakojama, kad Povilas girdintis Dievą ir tariasi su juo svarbiausiais klausimais. Įkvėptas to balso jis, padedamas žmonių, ir pastatė piramidę, kurią lanko žmonės iš atokiausių Lietuvos kampelių.
Rastiniame namelyje, kuris stovi piramidės pašonėje, dega žvakės, pakabinti šventųjų paveikslai. Atmosfera rami ir jauki. Pirmykščio šurmulio, kai kambaryje nuolat grūdosi pasveikti trokštantys žmonės - nė ženklo. Tačiau Povilas tvirtina, kad lankytojų vis dar sulaukia ir ne mažai. "Darbo dieną čia apsilanko nuo 20 iki 30 žmonių. O savaitgaliais jau iki pietų pabuvoja apie 50. Pasikeitė ne kiekis, o žmonės, kurie čia lankosi. Mažiau atvyksta "turistautojų", kurie smalsumo genami užsuka važiuodami pro šalį. Daugiau, tokių kurie šią kelionę paskiria konkrečiam tikslui ir atvyksta su nuoširdžiais troškimais", - pasakojo piramidės sumanytojas.
Česukuose - kaip Indijoje
"Vieni atvykę pabūna piramidėje, susikaupime bei maldoje ir išvyksta, kiti - ateina pasišnekėti su manimi ir pasidalinti patyrimais. Būtent tais patyrimais remiantis ir buvo sukurtas detalus planas, kaip reikia elgtis piramidėje, kad žmogus pasiektų geriausią rezultatą," - sakė Povilas. "Ar žmogus sulaukia kažkokio poveikio, priklauso nuo paties žmogaus. Daugelis pasakoja, kad juos užlieja ramybė, ima kaisti delnai, tankiau plaka širdis, ima svaigti galva. Taip atsitinka dėl stipraus energetinio poveikio, kurį trišonė piramidė sugeria iš aplinkos ir ją supančios gamtos. Čia pabuvoję žmonės jausmą, kuris apimą atsidūrus piramidėje, lygina su šventose vietose aplankiusiu jausmu. Dabar labai populiaru lankytis ne tik Vakarų Europos šventose vietose, bet ir Indijoje, todėl keletas žmonių teigė pajutę tokią pačią energiją, kaip ir Indijos šventyklose".
Povilas nebeužsimena apie stebuklus, nekalba apie dievo balsą, kurį jis girdi. "Neseniai mirė čia lankęsis sunkus onkologinis ligonis. Bet argi tai ne dėsninga pabaiga? Skeptikai visada pasidžiaugs tokiu faktu, o štai faktą, jog kažkam pasidarė geriau ir žmogus išgijo, linkę ignoruoti," - apmaudžiai mąstė vaikinas.
"Visai neseniai, berods prieš 3 savaites, su tėvais apsilankęs paauglys nustojo mikčioti, pensininkė pradėjo valdyti ranką, kuri seniai buvo nejudri, o viena ausimi negirdintis žmogus vėl ėmė girdėti. Tai tikri faktai, o ne prasimanymai. Pagaliau, kam man visa tai prasimanyti? Iš to negaunu jokios naudos ir jokio verslo nedarau. Paklauskite tų, kurie čia lankėsi, ar ėmiau pinigus?" - sakė Povilas.
Tai, jog vaikinas nėra atitrūkęs nuo realybės rodo ir dabartinis jo gyvenimas. Šį pavasarį Kauno Vytauto Didžiojo universitete jis baigė biologiją. Diplomą, kurio tema - karščio galimybės gydant onkologines ligas, Povilas apsigynė dešimtukui. "Visada buvau geras mokinys, mokslai sekėsi. Nejaučiau neigiamo požiūrio nei iš studentų, nei iš dėstytojų. Daugelis pastebėjo, kad man labiau tiktų studijuoti religiją, tačiau išskirtinio dėmesio tikrai nebuvo. Mano darbo gynimo išvakarėse per televiziją rodė laidą apie mane ir piramidę, todėl ginantis diplominį teko atsakinėti ir į ne tik su biologija susijusius klausimus," - šypsojosi Povilas.
Nuo ko užkaito delnai
Česukų įžymybė palydėjo mus pro namelio duris ir linkėdamas sėkmės pasiūlė patiems įsitikinti piramidės poveikiu. Skeptikas "Akistatos" fotografas Rolandas neatsispyrė smalsumui ir remdamasis planu, kaip elgtis piramidėje, nusprendė pats įsitikinti, ar tikrai joje vyksta nepaprasti dalykai. Labai nustebęs jis tvirtino, kad delnai iš tiesų ėmė kaisti, tačiau abejojo, ar tai dėl piramidės, ar dėl kaitriai tą dieną švietusios saulės...
Internetiniame Povilo ir jo piramidės puslapyje atsiliepimų vos keletas, tačiau juose tvirtinama, kad ten apsilankiusieji patyrė betarpišką sąlytį su aukštesne jėga, pajuto gėrį, meilę ir dar daug gerų emocijų. Apie išgijimą nuo sunkių ligų - nė žodžio. Stebuklingais išgijimais nelabai tiki ir artimiausi Povilo kaimynai, kurie sakė nei karto piramidėje nesilankę, nes netiki stebuklingomis jos galiomis...
Profesorius netiki stebuklais
Moksliškai žiūrint, piramidė - tai briaunainis, kurio viena siena yra bet koks daugiakampis, o kitos sienos - trikampiai, turintys bendrą viršūnę. Žodis "piramidė" kilęs iš graikų daiktavardžio "pyro" - ugnis ir žodžio "amid" - esantis centre, taigi viduryje esanti ugnis. Senovėje ugnis buvo laikoma pasaulio universaliąja energija, prasiskverbiančia per visas gyvybės formas. Iš čia kilo hipotezė, kad piramidės formos kapas - tai būdas išsaugoti nemirtingumą. Pirmoji piramidė pastatyta maždaug prieš 4700 m. Sacharos dykumoje. Žymiausios piramidės yra Gizos, Snofru, Cheopso, Mikerino.
Vilniaus universiteto Fizikos katedros profesorius Jonas Grigas stebuklingas piramidžių galias vadina paprasčiausiu pramanu. "Aš, fizikas, su mokslu susijęs jau 50 metų, galiu teigti, kad nėra jokio mokslinio pagrindo tvirtinti, jog piramidėse yra kažkokie energetiniai srautai ar laukai. Jokio poveikio žmogui, jo nuotaikai, sveikatai piramidės nedaro. Daug dalykų galima paaiškinti įtaiga. Lengviau jai pasiduodantys žmonės galbūt ir pajunta kažkokius potyrius. Mano paties tėviškė yra netoli Česukų piramidės, tačiau niekada ten nebuvau ir neketinu lankytis, nes visi tie pagijimai tėra žmonių mulkinimas. Nei ten kas pasveikti gali, nei susirgti" - sakė profesorius J. Grigas.
Vikaras pataria patylėti
Kauno Gerojo Ganytojo parapijos vikaras Kastytis apie žmones, kurie girdi Dievo balsą ir turi galių gydyti sako, kad dažniausiai tai žmonės, kuriems patiems reikia gydytojų pagalbos: "Visokie šarlatanai, save vadinantys ekstrasensais ir kitais skambiais vardais, sakosi girdintys balsus. Tačiau iš praktikos galiu teigti, kad tie balsai labai greitai keičiasi - iš patarėjų jie virsta piktais ir nenuspėjamais. Tokie netradiciniai "gydytojai" dirba be bažnyčios palaiminimo. Jie mano, kad yra išrinktieji, tačiau visa tai tėra jų iliuzijos. Žinoma, yra buvę atvejų, kai įvyksta viešas ar asmeninis apsireišikimo stebuklas, tačiau istorija tokių faktų neužmiršta, be to, jie turi būti patvirtinti bažnyčios. Yra tam tikri kriterijai, kuriais remiantis galima nustatyti, ar tai realu ir kiek tai realu. Nesinori įžeisti žmonių, kurie sakosi, kad girdi Dievą ar angelus, tačiau tokiems paprastai sakoma: "Geriau niekam nepasakok," - juokavo kunigas.