Policija perspėja Lietuvos piliečius, kad plinta sukčiavimo būdas, kai iš garbaus amžiaus žmonių apgaule paimamos santaupos.
Kaip informuoja Policijos departamentas, panaši situacija šių metų rugpjūčio pabaigoje įvyko Utenos rajone. Pas vienišus garbaus amžiaus žmones užsuko dvi moterys, kurios apsimetė esančios socialinėmis darbuotojomis. Viena iš dviejų moteriškių likdavo automobilyje, o kita eidavo į senukų namus ir, prisistačiusi socialine darbuotoja, teiraudavosi, kuo galėtų pagelbėti. Taip pat klausdavo, ar senukai namie laiko santaupas bei prašydavo atnešti pinigus, kad galėtų perrašyti banknotų serijų numerius.
Senukai patikliai nešė pinigus, moteris nusirašydavo banknotų numerius ir stebėdavo, kur senukai slepia pinigus. Trumpam išėjusi iš patiklių garbaus amžiaus žmonių namų, moteris informaciją apie slaptavietę perduodavo automobilyje likusiai bendrininkei, o pati grįždavo atgal. Senukai būdavo išviliojami iš namų įvairiais pretekstais ir apvagiami.
Policija ragina netikėti nepažįstamais žmonėmis, nerodyti ir nieko nepasakoti apie santaupas, kitą turimą turtą.
Policija taip pat pataria neįsileisti nepažįstamų žmonių į namus, reikalauti, kad pareigūnai parodytų tarnybinį pažymėjimą, neatidaryti durų nepažįstamiems žmonėms, kurie prisistato įvairių tarnybų darbuotojais, agentais ar kitais specialistais. Reikėtų atidžiai patikrinti dokumentus ir įsitikinti, kad jie iš tiesų dirba tose tarnybose. Senyvo amžiaus žmonėms patariama nelaikytų namie didelių piniginių sumų. Jeigu kyla nors mažiausias įtarimas, kad teko susidurti su sukčiais, policija ragina nedelsiant skambinti į policiją telefonų numeriais 112 arba 02.