Įrašų kompanijoms gerokai sumažės darbo stengiantis atrinkti į aukščiausias populiarumo sąrašų vietas galinčius iškilti kūrinius: potencialiai perkamiausias dainas galima atsijoti pasinaudojus ispanų kompanijos “Polyphonic HMI” (www.polyphonichmi.com) sukurta programa “Hit Song Science”.
Ji analizuoja dainos tembrą, tempą, natų derinius melodijoje ir kitus matematinius muzikos išraiškos aspektus. Gauti rezultatai palyginami su jau rinkai pateiktomis kompozicijomis. Programa gali įvertinti, kaip nauji įrašai atitinka vartotojų skonį (apie tai sprendžiama iš populiarumo sąrašų) ir vyraujančias muzikos rinkos tendencijas. Įvertinusi naujų įrašų ir rinkos paklausos ypatumus “Hit Song Science” išpranašauja vienokią ar kitokią komercinę dainos sėkmę.
“Polyphonic HMI” teigia, kad labiausiai perkamos dainos pasižymi panašiomis matematinėmis charakteristikomis. Nors rinkoje yra milijonai dainų, pačios populiariausios - nežinia dėl kokių priežasčių - turi daug bendrų bruožų. Kartais visai netikėtų: pasirodo, kad matematiškai labai panašios “The Beatles” ir Elvio Presley dainos, o airių roko grupės “U2” muzika gali būti lyginama su Beethovenu. Pasak kompanijos atstovų, nustačius debiutuojančių ir rinkoje sėkmės susilaukusių kūrinių ypatumus galima gan tiksliai prognozuoti naujų atlikėjų sėkmę. “Hit Song Science” programa buvo bandoma remiantis 250 000 albumų kolekcija - tai padėjo sukurti išsamią matematinės muzikos išraiškos duomenų bazę.
Programos kūrėjai giriasi išpranašavę didelę sėkmę džiazo dainininkei Norai Jones dar prieš kelis mėnesius iki “Grammy” konkurso, kuriame pirmasis jos albumas susišlavė 8 apdovanojimus. Galbūt tai paskatino sukrusti įrašų pramonę - pasak “Polyphonic HMI”, programa susidomėjo penkios garsios įrašų kompanijos.