• tv3.lt antras skaitomiausias lietuvos naujienu portalas

REKLAMA
Komentuoti
Nuoroda nukopijuota
DALINTIS

Per smakrą varvėjo, burnoje neturėjau

Rimantas VENCLOVAS

Spalio pradžioje Kaune, Lietuvos žemės ūkio universitete vykusi paroda "Lietuvos agropanorama 2006" sukvietė išties gausų lankytojų ir smalsuolių būrį iš visos Lietuvos.

REKLAMA
REKLAMA

Jau dvyliktus metus iš eilės rengiamos parodos organizatoriai siūlė plačiau susipažinti su žemės ir miškų ūkio naujovėmis.

REKLAMA

Ypač didelio lankytojų dėmesio sulaukė kaimo verslų bei tautodailininkų ekspozicijos. Čia galėjai pasigrožėti ir įsigyti ne tik, nagingų meistrų išdrožtą medinį šaukštą, pjaustymo lentelę, įvairiausių formų ir paskirties indų, dailiai iš vytelių nupintų krepšių, baldų, bet ir darbščių mezgėjų numegztų šiltų megztinių, pirštinių, skarų. Namams puošti skirtos siuvinėtos ir nertos servetėlės, staltiesės žavėjo spalvų ir raštų įvairove. O kur dar kalvių ir odininkų dirbiniai!

REKLAMA
REKLAMA

Ne mažesnio dėmesio sulaukė ir bitininkai. Šio senas ir gražias tradicijas turinčio verslo atstovų parodoje buvo tikrai didelis būrys. Ir kiekvienas bitininkas apie savo biteles bei medų galėtų kalbėti valandų valandas. Medaus asortimentas išties didelis: ir skystas medus, ir medus su visu koriu, ir jau sukietėjęs medus. Darbščių bitelių surinktas iš skirtingu metu žydinčių augalų: liepų, šaltekšnių, čiobrelių, viržių, grikių. Pastarasis yra gan specifinio skonio ir kvapo, kaip ir ypatingų gydomųjų ir vaistinių savybių turintis lipčiaus medus. Eilinis vartotojas težino, jog medus yra sveikatai naudingas produktas, ir stengiasi juo apsirūpinti artėjant žiemai - peršalimo ligų sezonui. O prityręs bitininkas, vos pažvelgęs į medų ir užuodęs jo kvapą, išsyk pasakys, iš kokių augalų jis surinktas, kuris labiau tinkamas esant vienokiems ar kitokiems negalavimams, kuris labiau tiks konditerijos gaminiams, o kurio (dėl savito kvapo ir skonio) geriau nedėti nei į pašildytą pieną, nei į arbatą.

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA

Lietuvis nuo seno buvo gamtos vaikas. Tačiau beprotiškos skubos, pusfabrikačių, sintetikos ir chemijos eroje žmonės nutolo nuo gamtos. Vietoj žolelių ryjamos tabletės, vietoj šviežių vaisių ar daržovių - maisto papildai. Viso to išsekinti, mes ir vėl pamažu imame domėtis liaudies medicina. Kam save vos sunegalavus "farširuoti" įvairiausiomis sintetinėmis tabletėmis (neretai turinčiomis daugiau neigiamo pašalinio poveikio, nei gydomųjų savybių), jei galime gerti vaistines arbatas, paskanintas medumi.

REKLAMA

Į akis krito tai, jog šiųmetėje "Lietuvos agropanorama 2006" parodoje buvo itin gausu įvairių sveikatai ir kūno priežiūrai skirtų, gamtinių produktų. Lankytojai galėjo įsigyti įvairiausių gydomųjų, ekologiškai švariuose ūkiuose užaugintų, tinkamai surinktų ir išdžiovintų žolelių. Besiskundžiantiems vienokiais ar kitokiais sveikatos sutrikimais - specialistų sudaryti gydomųjų žolelių mišiniai, su išsamiais paaiškinimais ir nurodymais.

Savo prekes bei paslaugas siūlančių pavienių ūkininkų, smulkiųjų gamintojų, prekeivių ir firmų parodoje iš viso dalyvavo kone pusė tūkstančio. Parodos dalyvius ir lankytojus linksmino muzikantai, šokėjai. Pavargęs ir praalkęs galėjai suvalgyti čia kepamų šašlykų, atsigaivinti gira ar alumi, o lauktuvėms parsivežti riestainių, tikros kaimiškos duonos ar kadagio dūmais kvepiančių lašinių bryzą.

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKOMENDUOJAME
rekomenduojame
TOLIAU SKAITYKITE
× Pranešti klaidą
SIŲSTI
Į viršų