Šią savaitę: antrasis dainininkės Dido, išgarsėjusios po to, kai jos dainos “Thank You” fragmentas buvo panaudotas Eminemo darbe “Stan”, albumas “Life For Rent”. Neabejotinai lauktas, bet vargiai pateisinsiąs lūkesčius. Kur kas didesnė staigmena turėtų būti iki šiol negirdėtos britų grupės “British Sea Power” debiutinis albumas, dėl kurio alpsta muzikinė spauda. Taip pat “Polmo Polpo” albumas.
Dido - "Life For Rent"09.29, "Cheeky" (pop/rokas/elektronika)Įvertinimas: 7/10
Fenomenas. Pamenu, kai 2000 metų pavasarį turgelyje “piratų” klausiau apie “Dai-do” albumą “No Angel”, jie tik gūžčiojo pečiais, o kai kurie ir pasišaipydavo: “Jeigu mes vežtume kiekvieną kažkieno girdėtą atlikėją...”. Praėjo metai, Dido dainos “Thank You” ištrauką panaudojęs Eminemas iškėlė ją į pasaulinį žvaigždyną. Pasaulyje jos debiutinio albumo parduota daugiau nei 10 milijonų kopijų. Pasikeitė situacija ir Lietuvoje. Dido pirko urmu: sau, broliui, sesei, vyrui, žmonai, kaimynui, draugams ir dar vieną kopiją sau - į automobilį.
Praėjo daugiau nei 4 metai, kur kas daugiau, nei reikėjo, ir Dido naujas darbas “Life For Rent” atiduodamas kiekvieno melomano teismui. Reikia pripažinti, kad po maloniai nustebinusio debiuto vilčių kartelę dauguma pakėlė labai aukštai - per aukštai. Dido nėra, nebuvo ir nebus eksperimentuojanti muzikantė. Jos kūryboje svarbiausią vietą užima kokybiškas popmuzikos elementų atlikimas. Vokalas, melodija, tekstai, prodiusavimas, nuoširdumas yra tikrieji Dido koziriai. Visa tai yra ir “Life For Rent”.
Dar prieš pasirodant naujam darbui, Dido minėjo, kad jame bus daugiau ritmo, šokių muzikos elementų. Pirmas įspūdis išgirdus pristatomąją dainą “White Flag” buvo kiek klaidingas. Fone girdėti lengvas triphopo skambesys, tačiau iš tikrųjų tai ne itin didelis progresas nuo “Thank You”. Perklausius visą albumą situacija jau kiek kitokia. Dangiškai švelnus vokalas daina iš dainos ištirpsta lengvai hipnotizuojančioje triphopo ritmikoje. Viena tokia daina būtu puiku, tačiau kur kas blogiau, kai viena daina virsta visu albumu.
Gražus darbas ir to negali paneigti. Deja, priekines pozicijas užimanti elektronika, kaip dažniausiai ir būna, sumažina tikrumo ir paprastumo įspūdį. “See The Sun”, “White Flag”, “Life For Rent”, “Don’t Leave Home” tam tikra prasme tęsia “No Angel” tradicijas, tačiau čia trūksta... Pasakysiu tik tiek, kad bene geriausia nauja Dido daina - “Paris”. Jos nerasite albume - ji yra pristatomosios dainos “White Flag” vadinamojoje B pusėje. Labai ramus fonas ir ryškus gitaros skambesys bei Dido balsas - puiku tai, kas paprasta.
Albumą “Life For Rent” galite paklausyti čia:http://www.vh1.com/artists/az/dido/336284/album.jhtmlhttp://www.alldido.co.uk/http://www.dido.co.uk/
"British Sea Power" - "Decline of British Sea Power"06.02, "Rough Trade" (rokas)Įvertinimas: 9/10Panašu į: "Joy Division", "Clearlake", "Manic Street Preachers"
Pirmąjį įspūdį, dar neišgirdus nė vienos šio albumo dainos, galima apibūdinti žodžiu “klasikinis”. Būtent toks žodis puikuojasi albumo viršelyje. Drąsu, suprantama, rinkodaros skyrius dirbą savo darbą, tačiau tai arti tiesos.
Jau ne tik britų, bet ir JAV (kur albumas išleistas su dviem papildomomis dainomis “Childhood Memories” ir “Heavenly Waters”) muzikinė spauda kelia nykščius klausydamasi debiutinio britų kolektyvo albumo. Išgarsėjusi dar 2000 metais savo įvaizdžiu (karinės uniformos, scenoje medžiai ir paukščiai, muzikantai prisistato tik vardais) ir išleidusi keletą dėmesio vertų pristatomųjų dainų, grupė pasirašė kontraktą su “Rought Trade” leidybos kompanija ir į muzikos prekių lentynas atkeliavo tai, ką kritikai vadina geriausiu metų debiutu - albumas “Decline Of British Sea Power”.
Patys kaip didžiausią įtaką padariusią grupę įvardija “The Smiths”, bet čia “groja” kur kas daugiau kolektyvų bei atlikėjų. Ankstyvieji “Joy Division” (su kuriais buvo lyginami ir praėjusių metų herojai “Interpol”), “Echo And The Bunnymen” ir Davidas Bowie tėra tie keli dažniausiai minimi ir pastebimi šiame albume.
Didžiausias albumo privalumas - čia nėra nė vienos blogos dainos. Pradedant įvadiniu 40 sekundžių bažnytiniu giedojimu ar 14 minučių “Lately”, prasidedančia kaip roko baladė, ir baigiant tikrų tikriausiais roko himnais “Fear Of Drowning” bei asmeniškai labiausiai patikusiu “Carrion”, viskas beveik tobula.
“British Sea Power” nėra muzikos novatoriai. Veikiau jie tiesiog gražiai viename albume sulipdė tai, ką britų poproko muzika davė geriausia per paskutinius 30 metų. “Post punk” mišinys su meniškomis priemonėmis primena šiemet jau aprašytą ir gerai įvertintą amerikiečių “The Mars Volta” albumą “De-Loused In Commatorium” - ir tai yra gerai. Skonis, dalykas, žinoma, subjektyvus, tačiau, įtariu, kad baigiantis metams britų spauda metų atradimu greičiau vadins “British Sea Power”, o ne “The Raveonettes”. Būtina paklausyti.
Paklausyti albumo “Decline Of British Sea Power” ištraukų galima čia:http://www.vh1.com/artists/az/british_sea_power/351297/album.jhtmlhttp://www.britishseapower.co.uk/
"Polmo Polpo" - "Like Hearts Swelling"09.23, "Constellation" (eksperimentinė elektronika)Įvertinimas: 8/10
Taip ir neatradęs, su kuo galėčiau palyginti šią man dar prieš kelias savaites nežinomą grupę, surizikuosiu pristatyti iš esmės. Tiesa, “Polmo Polpo” yra veikiau projektas nei grupė, nes ją sudaro tik vienas žmogus - Sandro Perris. Kanadoje dirbantis prodiuseriu Perris jau 1999 metais minimaliais tiražais platino savo įrašus, tačiau tik 2002-aisiais pasaulį išvydo pirmasis tinkamai išleistas darbas “The Science Of Breathing”, kuriame buvo surinktos anksčiau ribotu tiražu išleistos kompozicijos.
“Like Hearts Swelling” - antrasis ir, nors neturiu galimybių palyginti, tikrai vertas dėmesio epinis albumas. 45 minutės ir 5 kompozicijos, kurių trukmė nuo 5 iki 13 minučių, neįtikėtinai įtraukia į, atrodytų, keliais garsais apsiribojančią istoriją. Namų elektronika apibūdintame albume galima išgirsti tiek “baltą” triukšmą, tiek ir elektrinę ar akustinę gitarą.
Neabejotinai labiausiai vykusios yra kompozicijos “Requiem For A Fox” (ypač paskutinės 3 minutės, galinčios būti atskira kompozicija) ir “Sky Histoire”. Lyg žiūrint į stereo paveiksliukus, kuriuose nesigildamas gali pamatyt tik šimtus besikartojančių motyvų, taip ir “Like Hearts Swelling” grožis slypi kažkur gilumoje. Vieną akimirką - tai muzika, padedanti vakare atsipalaiduoti, kitą - ritmingas skambėjimas, neleidžiantis užmigti. Jeigu mėgstate eksperimentinę elektroniką, tuomet su “Polmo Polpo” tikrai neprašausit.
Paklausyti albumo “Like Hearts Swelling” ištraukų galima čia:http://www.vh1.com/artists/az/polmo_polpo/354817/album.jhtmlhttp://www.audisensa.com/http://www.cstrecords.com/html/polmopolpo.html
Rekomenduojamos naujos dainos:"Blondie" - "Good Boys""Dashboard Confessional" - "Hands Down""Longview" - "Can't Explain""Superchunk" - "Beat My Guest""Travis" - "Re-Offender"
Pasiūlymai? Komentarai? Klausimai? - [email protected]