Remigijus RAINYS
Kėdainių rajono apylinkės teismas leido 2 mėnesiams suimti kėdainiškį Žydrūną Lapinską (35 m.). Antrankiai ant vyriškio rankų spragtelėjo, kai jis kirto Lietuvos valstybinę sieną. Ilgiau nei metus Žydrūnas nelegaliai dirbo Didžiojoje Britanijoje, į kurią skubiai išmovė, kai pajuto, jog policijos pareigūnai įtaria jį sunkiu kūno sužalojimu. Vėliau šis įtarimas buvo perkvalifikuotas į įtarimą tyčine žmogžudyste, nes nuo Žydrūno rankų nukentėjęs pilietis vėliau mirė.
Ši kriminalinė istorija praisidėjo per banalias išgertuves, kurias keturi jauni vyrai dar 2006 metų sausio 29 dieną surengė vieno iš jų močiutės bute Smilgos gatvėje Kėdainiuose. Be buto šeimininkės ir vėliau tik liudininku tapusio jos anūko, prie vaišių stalo sėdėjo Žydrūnas Lapinskas, jo bendraamžis Saulius Sagatis bei Darius Godelis (23 m.). Susirinkusią kompaniją kiek pagyvino viena dama, bet ji vėlesniuose įvykiuose nedalyvavo.
Anot agurkų sostinės teisėsaugininkų, per šį vakarėlį buvo išgerta daug alkoholio. Per keturias vaišių valandas sugėrovai tiek apgirto, kad konfliktą galėjo sukelti bet koks neatsargiai išsprūdęs žodis. Ir, nelaimei, toks žodis buvo ištartas. Pasijutę įžeisti, Ž. Lapinskas ir D. Godelis užsipuolė S. Sagatį, o netrukus jį ėmė tvatyti kumščiais ir spardyti. Buto šeimininkės anūkas bandė raminti pernelyg įsiaudriniusius svečius, tačiau pats buvo nublokštas šalin.
Kai greitosioji pagalba nelaimėlį nugabeno į Kėdainių ligoninę, jam buvo diagnozuota sunki galvos trauma. Vis blogėjnat sveikatos būklei, S. Sagatis buvo pergabentas į Kauno medicinos universiteto klinikų Reanimacijos skyrių. Tačiau ir kauniškių pastangų nepakako - vasario 15 dieną Saulius Sagatis mirė.
Gavę teismo nedicinos eksperto išvadas, Kėdainių policijos komisariato pareigūnai ikiteisminį tyrimą dėl sunkaus kūno sužalojimo perkvalfikavo į tyrimą dėl nužudymo. Iš pradžių sulaikyti pavyko tik Darių Godelį. Buvo manoma, kad Žydrūnas Lapinskas slapstosi kur nors Lietuvoje, todėl buvo paskelbta jo paieška. Vėliau tyrėjai medžiagą apie Ž. Lapinsko nusikalstamą veiką išskyrė į atskirą baudžiamąją bylą, o D. Godeliui pateikė įtarimus tyčiniu nužudymu, tad surinktus įrodymus ir kaltinamąjį aktą perdavė Panevėžio apygardos teismui.
Galima numanyti, jog Anglijoje besislapstęs Ž. Lapinskas kažkaip sužinojo, kad jo sėbro teismas netrukus prasidės, ir nusprendė, kad pats jau yra visų teisėsaugininkų užmirštas. Todėl vyriškis nesibaimindamas sugrįžo į Lietuvą, kur jo laukė nemalonus siurprizas. Valstybės sienos sargai tikrindami atvykėlių dokumentus nesunkiai nustatė, kad Žydrūnas įtrauktas į policijos ieškomųjų sąrašą. Pirmųjų apklausų metų Ž. Lapinskas savo kaltę kategoriškai neigė.