• tv3.lt antras skaitomiausias lietuvos naujienu portalas

REKLAMA
Komentuoti
Nuoroda nukopijuota
DALINTIS

Naujo tyrimo duomenimis, praėjusiais metais parduota daugiau kaip milijardas neteisėtai nukopijuotų kompaktinių diskų. Šie duomenys yra dar vienas požymis, kad sunkumų patiriančiam muzikos įrašų sektoriui gana sunkiai sekasi kovoti su piratavimu.

REKLAMA
REKLAMA

Tarptautinės fonografinio sektoriaus federacijos (IDPI) metinėje ataskaitoje teigiama, kad 2002 metais, palyginti su 2001-aisiais, piratinių kompaktinių diskų pardavimai išaugo 14 proc. - iki 1,1 mlrd. vienetų. Per pastaruosius trejus metus šios neteisėtos veiklos mastas patrigubėjo, pavertęs ją 4,6 mlrd. JAV dolerių vertės verslu.

REKLAMA

Savo dydžiu piratinių kompaktinių diskų rinka tenusileidžia Jungtinių Valstijų ir Japonijos muzikos įrašų rinkoms. Be to, ši neteisėtai nukopijuotų kompaktinių diskų statistika neatsižvelgia į nuostolius, susijusius su muzikos rinkmenų keitimusi internete.

Muzikos įrašų bendrovės tvirtina, kad neteisėtas kompaktinių diskų kopijavimas ir keitimasis rinkmenomis prisidėjo prie jau trejus metus trunkančio pardavimų nuosmukio, kuris, kai kurių ekspertų manymu, gali tęstis ir ateinančius kelerius metus. Pasak IFPI, pernai pasauliniai muzikos įrašų pardavimai sumenko 7 proc. - iki 32 mlrd. dolerių, arba 3 mlrd. vienetų.

REKLAMA
REKLAMA

Sunkią sektoriaus padėtį rodo ir trečiadienį nuskambėjęs trečios pagal dydį pasaulyje muzikos įrašų bendrovės "EMI Group" pareiškimas, kad atsigavimą gali atitolinti nuosmukis itin svarbioje Japonijos rinkoje.

IFPI valdybos pirmininkas Jay Bermanas (Džėjus Bermanas) pasinaudojo ataskaitos pristatymo proga ir paragino sugriežtinti autorių teisių įstatymus, padidinti įkalinimo bausmes pažeidėjams ir aktyviau uždarinėti piratines kompaktinių diskų gamyklas. "Sektorius į kovą su piratavimu investuoja didelius išteklius, tačiau mūsų bandymai padėti patiems sau labai priklauso nuo valdžios paramos", - sakė J. Bermanas.

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA

IFPI, kurioje vienijasi ir nepriklausomos įrašų bendrovės, ir tokios milžinės kaip "Sony Music", "Warner Music", "Universal Music", EMI bei "Bertelsmann" pažadėjo šiais metais kovai su piratavimu skirti dar daugiau pastangų. Su šia neteisėta veikla bus kovojama visais frontais - pradedant lobistine veikla ir baigiant švietimo programomis.

REKLAMA

Su teisėsaugininkais bendradarbiaujanti federacija padėjo išaiškinti ir sunaikinti keletą piratavimo tinklų bei perimti kontrabandines kompaktinių diskų siuntas Meksikoje, Filipinuose ir Liuksemburge. IFPI teigia 2002 metais padėjusi uždaryti 71 piratinių kompaktinių diskų gamyklą, kurių bendras metinis gamybos pajėgumas siekė 300 mln. vienetų.

Federacija taip pat išvardijo dešimt šalių, kuriose, jos manymu, galioja per švelnūs kovos su piratavimu įstatymai ir piratavimas yra paplitęs. Į juodąjį dešimtuką pateko Kinija, Brazilija, Meksika, Paragvajus, Lenkija, Rusija, Ispanija, Taivanas, Tailandas ir Ukraina. IFPI duomenimis, Kinijoje piratiniai yra net 90 proc. visų parduodamų kompaktinių diskų, o šios prekybos vertė viršija 350 mln. JAV dolerių.ELTA

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKOMENDUOJAME
rekomenduojame
TOLIAU SKAITYKITE
× Pranešti klaidą
SIŲSTI
Į viršų