Per eismo nelaimę, įvykusią sekmadienį, apie 2 valandą nakties Maskvos laiku, Volgogrado priemiestyje, netoli Kuzmičių gyvenvietės, vienuolika kariškių žuvo, penki sužeistieji nugabenti į ligoninę, praneša ITAR-TASS-ELTA.
Paskutinį žuvusįjį gelbėtojai surado rytą, kai įvirtęs į vandens telkinį karinis sunkvežimis "Ural" buvo ištrauktas į krantą. Dar penki iš 29 kariškių, buvusių automobilio kėbule, šiuo metu yra Volgogrado įgulos ligoninėje. Vieno iš jų būklė labai sunki.
Pasak Rusijos milicijos pareigūnų, avarija įvyko dėl greičio viršijimo ir vairuotojo neatidumo. Jis posūkyje nesuvaldė sunkvežimio ir šis įlėkė į vandens telkinį.
Kareiviai važiavo į lauko stovyklą iš diskotekos tarybiniame ūkyje, į kurį jie atvyko ruošti svogūnų atsargų savo daliniui.
Dar daugiau žmonių žuvo per autobuso avariją Kinijoje.
Dviaukštis autobusas nukrito į vandens rezervuarą turistų pamėgtoje pietvakarių Kinijos vietovėje.
Gelbėtojams pavyko iš Lehuanio marių, esančių prie Guilino miesto, kurio apylinkės garsėja puikiu kalkakmenio landšaftu ir yra tarp dešimties turistų labiausiai lankomų vietų Kinijoje, ištraukti tik 14 iš 50 autobuso keleivių. Trisdešimt trys žmonės žuvo.
Praėjus dešimčiai dienų po siaubingų teroro aktų JAV, Prancūziją sukrėtė skaudi tragedija Tulūzoje, kur per sprogimą naftos chemijos gamykloje žuvo mažiausiai 15 žmonių ir 240 buvo sužeista.
Sprogimo banga daugiau negu kilometro spinduliu išdaužė langų stiklus ir vitrinas. Policija paskelbė didžiausią aliarmą. Tiesa, prefektūra greitai nuramino, jog tai - ne teroristų išpuolis. Manoma, kad sprogimas chemijos gamykloje įvyko dėl avarijos. Iš milžiniškos gamyklos Tulūzos pietuose teliko griuvėsių laukas.
Policija ir ugniagesiai iškart po sprogimo ėmėsi griežčiausių saugumo priemonių, iš kurių kai kurios jau popietę buvo atšauktos. Tulūzos oro uostas buvo uždarytas, o lėktuvų skrydžiai nukreipti į kitus uostus, žmonės evakuoti iš visų visuomeninių pastatų, mokyklų, vienos ligoninės ir prekybos centrų, gyventojams buvo primygtinai patarta likti namuose ir negerti vandentiekio vandens.
Tūkstančiai panikos apimtų gyventojų puolė bėgti iš miesto. Tulūzos mieste ir apylinkėse, kur gyvena iš viso 650 000 gyventojų, dingo telefono ryšys, o miesto savivaldybė kreipėsi į psichiatrus ir psichologus, prašydama pasirūpinti aukų artimaisiais ir paprastais piliečiais.
Į Tulūzą iškart išvyko Prancūzijos prezidentas Žakas Širakas ir ministras pirmininkas Lionelis Žospenas. Premjeras pakvietė gyventojus elgtis ramiai ir griežtai laikytis visų saugumo nurodymų bei pažadėjo ištirti nelaimės priežastis.
Per sprogimą visiškai sugriuvo du dideli chemijos gamyklos pastatai bei buvo apgriautas netoliese esantis fabrikas, kuriame gaminamas kuras Europos raketai nešėjai "Ariane". Sugriauta gamykla, kurioje buvo gaminamos daugiausia trąšos, priklauso 400 Prancūzijos pramonės įmonių, kurios yra įtrauktos į vadinamąjį "Seveso" sąrašą, nes avarijos atveju jos kelia padidintą pavojų aplinkai. Pirmaisiais matavimais, per sprogimą nuodingos medžiagos į orą nepateko.
Anot Strasbūro seismologijos centro, sprogimas prilygo 3,4 balo pagal Richterio skalę žemės drebėjimui.