Prognozuojama, jog artimiausiu metu Paryžius bus stipriausias ir sparčiausiai ekonominiu požiūriu augantis Europos miestas. Tai rodo nekilnojamojo turto valdymo ir investicijų bendrovės "LaSalle Investment Management" tyrimo duomenys.
Jau trečius metus iš eilės Prancūzijos sostinė pirmauja pagal "LaSalle" Europos regioninį augimo indeksą (E-REGI). Tam turi įtakos ekonominės erdvės aplink Paryžių dydis ir miesto verslo įvairovė. Paryžius, po Tokijo, yra antras pasaulio miestas, kuriame yra įsikūrę tiek daug stambių korporacijų būstinių.
Tyrimo rezultatai rodo, jog Londonas pakilo viena pozicija aukščiau ir užėmė 2-ąją vietą tarp Europos miestų, išstumdamas Helsinkį į 3-iąją. Londono augimą paskatino tai, jog jo finansinių paslaugų sektorių pagyvino atsigavę vertybinių popierių biržos.
Pasak tyrimo išvadų, Ispanijos miestai gavo daug investicijų, tuo tarpu kituose Europos miestuose investicijų sulaukta mažiau. Barselona ir Madridas pakilo atitinkamai į 5-ąją (iš 14-osios 2002 m.) ir į 8-ąją (iš 9-osios) pozicijas. Šių miestų geri rezultatai siejami su ilgalaikiu Ispanijos ekonomikos augimu.
Centrinės Europos miestų Varšuvos ir Budapešto duomenys taip pat pagerėjo - įžvelgiamas ženklus ekonomikos augimas ir geresnės darbo rinkos perspektyvos. Varšuva pakilo iš 45-osios į 28-ąją vietą, o Budapeštas šoktelėjo iš 51-osios į 3-iąją.
Vokietijos miestai lentelėje atsidūrė žemiau. Jų augimą pakirto sunki visos šalies ekonomikos būklė, o nekilnojamo turto rinka nukentėjo nuo sumažėjusios paklausos. Vienintelis į pirmąjį dešimtuką patenkantis Miunchenas nusmuko dviem pozicijomis ir užima 7-ąją vietą. Tik Hamburgas pagerino savo rezultatus.
4-ąją vietą, kaip ir pernai, užėmė Airijos sostinė Dublinas. Iš 6-osios vietos nepajudėjo Stokholmas. Prancūzijos miestas Lionas pakilo dviem laipteliais į 9-ąją, o Švedijos Geteborgas šoktelėjo iš 37-osios net į 10-ąją vietą.
"LaSalle" yra ketvirtoji didžiausia nekilnojamo turto valdytoja pasaulyje. Jos valdomas turtas vertinamas 20,5 mlrd. JAV dolerių.
Reuters-ELTA