Atsižvelgdami į paklausos sumažėjimą, JAV automobilių gamintojai rengiasi mažinti keleivinių automobilių ir lengvųjų sunkvežimių gamybą. Kaip rašo verslo dienraštis "The Wall Street Journal", JAV automobilių pramonė pirmą kartą suvokė, kad vartotojai nerimauja dėl galimo karo Irake, dėl kurio neišvengiamai pakils energetikos kainos.
Analitikai sutinka, kad automobilių gamybos mažinimas gali turėti didžiulės įtakos JAV ekonomikai, nes po 2001 metų rugsėjo 11-osios teroristinių išpuolių pagrindiniu JAV ekonomikos varikliu buvo automobilių pramonė.
Automobiliai sudaro penktadalį bendrų pardavimų JAV mažmeninėje prekyboje. Išsaugodami ankstesnes gamybos apimtis, taip pat siūlydami pirkėjams išperkamąją automobilių nuomą su nulinėmis palūkanomis, automobilių gamintojai padėjo užkirsti kelią ryškesniam pramonės sektoriaus augimo sulėtėjimui, nors nuosmukis buvo juntamas ir kitose ekonomikos sferose.
Tačiau neseniai didžiausia pasaulyje automobilių gamintoja "General Motors" ir jos pagrindinė JAV konkurentė "Ford Motors" paskelbė ketinančios antrąjį šių metų ketvirtį sumažinti gamybos apimtis. Bendrovės pripažino būgštaujančios dėl galimo tolesnio paklausos smukimo, dėl kurio gali kilti perteklinės gamybos pavojus.
Vasarį, palyginti su antruoju 2001 metų mėnesiu, JAV keleivinių automobilių ir lengvųjų sunkvežimių pardavimai sumenko 6,9 procento - iki 1,2 milijono vienetų. Savotišką "rekordą" šiose lenktynėse pasiekė "General Motors", kurios pardavimai sumažėjo net 19 procentų.
ELTA