• tv3.lt antras skaitomiausias lietuvos naujienu portalas

REKLAMA
Komentuoti
Nuoroda nukopijuota
DALINTIS

Opaligė - dažniausiai nervingų žmonių liga

"Gydytojai po ilgų tyrimų nustatė skrandžio opą,- rašo nuolatinė laikraščio skaitytoja Julija L. iš Klaipėdos rajono. - Norėčiau sužinoti šios ligos atsiradimo priežastis ir kaip reikėtų jos išvengti.

REKLAMA
REKLAMA

Paprastai liga pasireiškia maudimu duobutėje po skrandžiu, pilvo pūtimu, kartais net vėmimu. Ima graužti rėmuo, rūgščiai atsirūgstama. O kai skrandis būna tuščias, burnoje jaučiamas kartumas, maudimas pilvo srityje. Tuomet nedelsiant reikėtų kreiptis į gydytoją.

REKLAMA

Opaligę sukelia sutrikusi druskos rūgšties ir virškinimo fermentų skrandyje veikla. Ligą galima ir paveldėti - jei kas nors iš jūsų šeimos sirgo opalige, didelė tikimybė, kad tą ligą paveldėsite ir jūs.

Didelė tikimybė susirgti opalige, jei jūs netinkamai ir nereguliariai maitinatės. Stenkitės negerti stiprios kavos, kai tuščias skrandis, neprikimškite jo "greito maisto" gaminiais - visokiausiais mėsainiais, šildytais mikrobangėje, bulvių traškučiais, šaltais gazuotais gėrimais ir pan.

REKLAMA
REKLAMA

Labai dažnai teisinamės, kad rytais valgyti nesinori, o vėliau nebūna kada. Skrandį prikemšame tik vakarais. Be to, skrandis "sugeria" ir visus jūsų stresus - tai vaikas neklauso, tai darbe šefas išvedė iš kantrybės, tai kas nors iš namiškų į bėdą pateko. Tuomet valgome skubėdami (kartais net nežiūrėdami, ką valgome) - maistas į skrandį patenka mažai sukramtytas ir dažnai menkavertis. Tad nenuostabu, kad jūsų skrandis išeina iš rikiuotės.

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA

Jau keleri metai yra žinoma, kad opaligę sukelia bakterija helicobakter pylori. Ji dauginasi dvylikapirštės žarnos ir skrandžio gleivinėje ir ardo ją. Manoma, kad į žmogaus virškinamąjį traktą ji patenka, kai blogai plaunami ar visai neplaunami maisto produktai arba rankos.

REKLAMA

Nustačius opaligę, gydytojai skiria antibiotikus ir vaistus, kurie mažina druskos rūgšties išsiskyrimą. Taip pat yra nemažai vaistingųjų augalų, kurie tinka tiek opaligei gydyti, tiek jos profilaktikai.

Keletas pararimų, kaip išvengti skrandžio sutrikimų.

Stenkitės valgyti bent 3 kartus per dieną. Geriausia - kiekvieną dieną tuo pačiu laiku.

Iš ryto, jei skrandis tuščias stiprią juodą kavą pakeiskite balta arba suvalgykite nors mažą sumuštinį, šiek tiek jogurto ar bananą.

REKLAMA

Maistas, kurį valgote, neturi būti nei per karštas, nei per šaltas. Geriausiai maistas virškinamas, kai jis kambario temperatūros.

Paskutinį kartą patartina valgyti likus porai valandų iki miego.

Tie, kurie dažnai patiria stresą, kenčia nuo nemigos, linkę į depresiją, turėtų dažniau vaikščioti gryname ore, stengtis dėl smulkmenų nesijaudinti, sportuoti, gerai išsimiegoti.

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA

Receptai iš žolelių

Raminamai veikia eteriniai melisos aliejai, todėl nors kartą per dieną, atskiedę ketvirtadaliu stiklinės vandens, išgerkite 2 šaukštelius melisos esencijos.

Valgomąjį šaukštą ramunėlių žiedų užplikykite stikline verdančio vandens, palaikykite 10 minučių, nukoškite ir drungną išgerkite. Po to atsigulkite ir 10 minučių pasivartykite nuo šono ant šono.

REKLAMA

Ką tik nužydėjo kiaulpienės. Galbūt paklausėte mūsų patarimo ir jų prisirinkote patys, o jei ne - rasite vaistinėse. Vieną arbatinį šaukštelį sausų kiaulpienių užpilkite puodeliu vandens, užvirkite ir palikite 10 minučių, kad pritrauktų. Ryte ir vakare, iki valgio likus 15 minučių, išgerkite po puodelį tokio nuoviro. Į vakarinį puodelį galima įmaišyti 2 arbatinius šaukštelius melisos esencijos. Kiaulpienę galite pakeisti paprastąja širdažole.

Britų mokslininkai teigia: jei per dieną suvalgysite po tris bananus, bėdų su skrandžiu neturėsite. Mat bananuose esančios medžiagos saugo skrandžio gleivinę nuo aštrių skrandžio rūgščių poveikio bei skatina ją atsinaujinti.Tiems, kurie negali išvengti stresinių situacijų, bananai taip pat naudingi. "Tikimybė susirgti opalige sumažėja beveik 80 procentų",- teigia britų mokslininkai.

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKOMENDUOJAME
rekomenduojame
TOLIAU SKAITYKITE
× Pranešti klaidą
SIŲSTI
Į viršų