• tv3.lt antras skaitomiausias lietuvos naujienu portalas

REKLAMA
Komentuoti
Nuoroda nukopijuota
DALINTIS

Nutukimas per pasaulį plinta epidemijos spirale - jau suskaičiuota 250 milijonų nutukusių suaugusių, o mitybos specialistai prognozuoja dar niūresnę ateitį. Panašu, kad paauglių viršsvoris sukels pasauliui dar didesnę sveikatos problemą, nes šie paaugliai taps nutukusiais suaugusiais.

REKLAMA
REKLAMA

"Jaunoji karta, ateisianti po mūsų, bus storesnių už mus individų karta; taigi ateities negalime vadinti viliojančia", - sakė dr. Mikaelis Fogelholmas (Mikael Fogelholm) interviu Reuters korespondentei Patricijai Ryni (Patricia Reaney).

REKLAMA

Ketvirtadienį Helsinkyje prasidėjusio 12-ojo Europos kongreso nutukimo klausimais pirmininkas pabrėžė, kad paauglių nutukimas didėja sparčiau negu vidutinio amžiaus žmonių grupėje.

"Visiškai negalime tikėtis, kad išmirus dabartinei kartai pasaulyje gyvens liesi žmonės", - kalbėjo M. Fogelholmas (Mikael Fogelholm), vadovaujantis dar ir Suomijos sveikatingumo tiriamajam institutui.

REKLAMA
REKLAMA

Storėjimo požiūriu vaikams labiausiai kenkia kaloringas "greitasis" maistas, sėdėjimas prie televizoriaus ar kompiuterio.

"Dauguma dabartinių suaugusių storulių vaikystėje nebuvo stori. Viršsvorį jie įsigijo būdami 25-30 metų amžiaus. Tuo tarpu dabar storuliais tampama ir 10, 15 ar 20 metų amžiuje", - sakė M. Fogelholmas. Jei tokia tendencija išliks, ateitis bus nekokia - jei nerasime būdų, kaip įveikti storėjimą, pridūrė jis.

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA

Viršsvoris susijęs ir su kitomis ligomis - daugėja antrojo tipo diabeto, širdies ligos, insulto, vėžio atvejų. Tai atsiliepia ir finansams. Štai Jungtinėse Amerikos Valstijose, kur daugiau kaip pusė gyventojų sveria per daug, storulių gydymas kainuoja apie 93 milijardus dolerių.

REKLAMA

Apskritai nutukimas įvairiose šalyse būna nevienodas: besivystančiose šalyse - pora procentų, Ramiojo vandenyno salose - 80 procentų,o Vakarų šalyse - apie 20 procentų gyventojų.

Anot M. Fogelholmo (Mikael Fogelholm), problemą galima išspręsti tik paraginus žmones, ypač jaunus, daugiau judėti, valgyti tik sveiką maistą; o tai taip pat priklauso nuo miestų planavimo, maisto produktų rinkos, valgomų porcijų dydžio ir kokybės.

Į šios sveikatos problemos sprendimą būtina įtraukti Transporto, Aplinkos ir Švietimo ministerijas, mano mokslininkas.

Reuters-ELTA

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKOMENDUOJAME
rekomenduojame
TOLIAU SKAITYKITE
× Pranešti klaidą
SIŲSTI
Į viršų