Ramutė PEČELIŪNIENĖ
2001-ųjų birželio 16-osios naktį Kaune, Varnių gatvėje, buvo nudurtas pažįstamą merginą nuo chuliganų bandęs apginti kaunietis Rolandas Gribauskas. Pradėjus tirti šį nusikaltimą ėmė aiškėti, jog žmogaus gyvybė pasirodė bevertė tą naktį netoli įvykio vietos, bare, abiturientų išleistuves kartu su savo tėvais bei mokytojais šventusiems jaunuoliams kauniečiams Andrejui Burakovskiui bei Kęstui Tepeliui. Iš pradžių ikiteisminio tyrimo tyrėjai sunkiu nusikaltimu įtarė juos abu, tačiau vėliau kaltinimai pasikeitė. Galiausiai ir Kauno apygardos teismas pripažino, jog vienintelis A. Burakovskis kaltas dėl R. Gribausko nužudymo. Už tai jam paskyrė 10 metų nelaisvės - pačią griežčiausią bausmę, kurią galima paskirti nepilnamečiui. K. Tepelys buvo teisiamas už chuliganizmą bei plėšimą. Šiam vyrukui su laisve teko atsisveikinti trejiems metams.
Gana vėloką birželio 15-osios vakarą po vaišių savo nuomojamame bute bei pas kaimynus Gribauskus, kiek nusnūdusi Jurgita Frankaitė nusprendė nueiti į kioską nusipirkti cigarečių. Kirtusi Varnių gatvę ir pasukusi kiosko-parduotuvės "Broliai juodvarniai", veikiančios ištisą parą, link, Jurgita staiga pajuto smūgį į veidą, į kairįjį paakį. Neišsilaikiusi nukrito ant žemės, tačiau sąmonės neprarado. Vėliau mergina aiškins spėjusi pastebėti, kaip jai smogė aukštas, šviesiais, "aikštele" kirptais plaukais, baltais marškiniais vilkėjęs jaunuolis. Ji užsimerkė, apsimetė praradusi sąmonę. Nukentėjėlė jautė, kaip tas pats vaikinas kraustė kišenes (ištraukė raktus) ir tolėliau stovėjusiam draugui pasakė, jog galbūt reikėtų pas ją užeiti į svečius... Antrasis vaikinas Jurgitos nelietė. Tuo metu pasigirdo atbėgančio žmogaus žingsniai, kuriuos lydėjo keiksmažodžių kruša. Jurgita pažino savo kaimyną Rolandą Gribauską - mat, kaip paaiškės vėliau, būtent jis puolė ginti kaimynę... Tuomet užpuolikai paliko merginą ramybėje ir visą dėmesį nukreipė į kitą auką - pastarosios gynėją. Tik tada kairiojoje šlaunyje Jurgita pajuto skausmą bei šiltą kraujo srovę. Šalia nebuvo nė vieno žmogaus. Vis dėlto jai pakako jėgų atsikelti ir nueiti iki kiosko. Ten dirbusios pardavėjos mergina paprašė paskambinti netoli Kauno, Ramučiuose, gyvenantiems tėvams. Išgirdę apie dukrą ištikusią nelaimę jie iškart atsidūrė įvykio vietoje. Mergina buvo nuvežta į ligoninę, jai konstatuoti veido sumušimai, durtinė žaizda šlaunyje. Ekspertų tvirtinimu, šie sužalojimai J. Frankaitei sukėlė trumpalaikį sveikatos sutrikimą.
Tiek K. Tepelys, tiek A. Burakovskis savo kaltės nepripažino. Pastarasis aiškino, jog apie antrą valandą nakties jis K. Tepeliui pasiūlė nueiti į kitoje gatvės pusėje įsikūrusią parduotuvę "Broliai juodvarniai" nusipirkti alaus. Eidami per perėją jiedu esą išgirdę moters šauksmą, o paskui pastebėję besistumdančius jauną vaikiną ir tamsiai apsirengusį maždaug 40 metų amžiaus vyriškį. Juodu kažkas bandė išskirti. Žodžiu, A. Burakovskis su K. Tepeliu įsitraukė į šį konfliktą, pasistumdė ir nuėjo savais keliais. K. Tepelys tikino matęs vyresniojo vyro rankose peilį, todėl vėliau pripažino, jog galbūt pastumdamas žmogų galėjo sužaloti jo paties turėtu peiliu... Tačiau kodėl vos grįžęs į išleistuvių vakarėlį vaikinas nusirengė marškinius, užsivilko tamsų megztinį? Aišku, jog jo rūbai buvo sutepti krauju...
Po kurio laiko kalbėdamas apie šį įvykį su bendraklasiais A. Burakovskis prašė sakyti, jog jis su K. Tepeliu konflikte nedalyvavo.
Šiam nusikaltimui tirti prireikė nemažai laiko. Abu jaunuoliai vertė vienas kitam kaltę, keitė parodymus. Vis dėlto teismas pripažino, jog pavartodamas fizinį smurtą J. Frankaitę užpuolė ir apiplėšė tiktai K. Tepelys, o R. Gribauskas mirė nuo A. Burakovskio dūrio peiliu.
Kol vyko tyrimas, A. Burakovskis įstojo į Kauno kolegiją, o K. Tepelys įsidarbino UAB "Apsaugos žiede", spėjo sukurti šeimą, jo žmona jau laukiasi kūdikio. Tačiau dabar šiems jauniems žmonėms visus planus teks keisti ir keliauti į pataisos namus.