Nuolatinis nuovargis - vienas iš pavojaus signalų. Jei nuolat kamuoja nuovargis, prieš miegą negalima praustis su muilu. Jeigu būtinai reikia nusiprausti su muilu, tai po to apsipilkite parūgštintu vandeniu (su citrinos sultimis arba obuolių actu).
Jeigu jaučiate nuovargį, ir sunkiai užmiegate, suvalgykite vakare šiek tiek medaus. Galite išgerti pusę stiklinės vandens su vienu arbatiniu šaukšteliu medaus ir trupučiu citrinos sulčių.
Valgykite jūros gėrybes, nes jodo trūkumas organizme gali būti šio negalavimo priežastis. Ypač naudinga kasdien valgyti jūros kopūstus.
Atgaivina toks tonizuojantis gėrimas: sumaišykite 2 arbatinius šaukštelius šizandros vaisių sulčių, 2 šaukštus citrinos sulčių, pusę stiklinės apelsinų sulčių, saldymedžio šaknų nuovirą (2 g šaknų į 50 g vandens ir 10 minučių pavirinti ant labai silpnos ugnies), įdėkite 2 šaukštelius medaus. Gerkite rytą ir dieną po stiklinę (geriau prieš valgį).
Truputis citrinų, apelsinų ar greipfrutų sulčių, atskiestų stikline karšto vandens ir 2 arbatiniais šaukšteliais medaus, grąžina jėgas ir energiją pavargusiems bei silpniems žmonėms. Sultys su šviežiai sumaltais riešutais - lengvai įsisavinamas gėrimas vaikams.
Pirmoje dienos pusėje patartina vartoti eleuterokoko ekstraktą, kai kamuoja nuolatinis nuovargis, susilpnėja imunitetas, pasireiškia onkologinės ligos. Manoma, kad jis geriau už ženšenį.
Jeigu norite sustiprinti savo gyvybines galias, naudokitės saulės voniomis, darykite kvėpavimo pratimus ir kas antrą dieną po kiekvieno valgymo suvalgykite 3 vyšnių kauliukų branduolius. Kramtykite, kol jie lyg savaime nusirys. Taip darykite du mėnesius.
Šis energetinis receptas tinka ne tik maratono bėgikams. Nedideliame vandens kiekyje ištirpinti žiupsnelį druskos ir šaukštelį cukraus arba medaus. Įpilti šaukštelį tik ką išspaustų apelsinų sulčių, iki viršaus pripilti šalto vandens, išplakti ir gerti.
Teigiama, kad kasdien valgant riešutus, razinas, sūrį, tonizuojama centrinė nervų sistema, pašalinamas nuovargis, galvos skausmai, sustiprinamas širdies raumuo taip pat naudinga sergant kepenų ligomis. 10 g razinų, 50 g sūrio, 30 g graikiškų riešutų - kasdieninis kiekvieno žmogaus racionas.
Nuovargį pašalina vaistingų augalų vonios su medumi. Galima 4 šaukštus šalavijo lapų ir 3 šaukštus čiobrelių žolės užpilti litru verdančio vandens, atvėsinti ir perkošti. Šiame antpile ištirpinti 2 šaukštus medaus, supilti į 37 - 38 laipsnių karštumo vonią ir joje pagulėti apie 20 - 30 minučių. Gydymo kursas - 15 procedūrų.
Agurklė laikoma labai žmogų žvalinančiu augalu. Kai kankina melancholija, rekomenduojama vartoti jos užpilą: 2 šaukštus žolės užpilti termose 2 stiklinėmis verdančio vandens, po 2 valandų perkošti ir gerti po pusę stiklinės 3 kartus per dieną 30 minučių prieš valgį. Galima valgyti agurklės lapus, sumaišytus su kokių nors daržovių salotomis.
Melisos spiritinis antpilas taip pat padeda šalinti niūrią nuotaiką šalinti. Galima pasidaryti tokį užpilą. 10 g džiovintų melisos lapų, 1 g džiovintos šventagaršvės šaknų miltelių, 1 citrinos žievelę, 2 džiovintus gvazdikėlius ir po žiupsnelį trintų kalendros sėklų bei muskato rišutų užpilti vienu litru degtinės. Užpilą 2 savaites palaikyti tamsoje, perfiltruoti ir vartoti po 2 - 4 valgomuosius šaukštus per dieną, užgeriant šilta juodąja arbata.
Norint pažvalėti ir susikaupti darbui, išgerkite rumuniškos kavos: 3 šaukšteliai maltos kavos, 2 šaukšteliai cukraus pudros ir 1 šaukštelis kakavos miltelių. Viską sumaišyti, užpilti 2 puodeliais šalto vandens, lėtai pakaitinti iki virimo ir tuojau supilti į puodelius. Paskaninti vanile ir plakta grietinėle. Šis receptas netinka dirbant fizinį darbą, nes mažina fizinį darbingumą ir alina širdį.