Mokslininkų tyrimai parodė, kad daugiau nei pusei milijono amerikiečių besimylint pradeda skaudėti galvą. Beje, 80 procentų iš jų - vyrai. Skausmas toks smarkus, kad daugelis vyriškos lyties atstovų vengia lytinių santykių, bijodami, kad galvą gali įsiskaudėti ir vėl.
Skausmas intensyviausias orgazmo metu, tad iš sekso nebūna jokio malonumo.
Tačiau ši "liga" lengvai gydoma. Pirma, ką pataria gydytojai - dvi savaites susilaikyti nuo intymių santykių (pavyzdžiui, energijos perteklių išlieti sportuojant). Antrasis etapas - pabandyti pakeisti lytinio akto pozą. O jei ir tai nepadės - pasitelkti vaistus. Tačiau bet kokiu atveju patartina apsilankyti pas gydytoją, nes besikartojantys galvos skausmai gali būti auglio ar aneurizmos priežastis, o seksas tik provokuoja skausmą.
Vairuotojai - nevaisingi
Specialistų nuomone, vyrų nevaisingumas gali būti ilgo vairavimo priežastis. Nustatyta, kad vairuojant 20 minučių ir ilgiau kapšelio temperatūra pakyla vienu laipsniu. Dėl to sutrinka spermatozoidų gamyba, o vėliau jie tampa nejudrūs. Pavyko išsiaiškinti, kodėl vairuotojų žmonos daug dažniau negali pastoti.
Pagyvenusių žmonių seksas
Aktyvus lytinis gyvenimas prailgina jaunystę. Reguliariai besimylintys pagyvenusieji geriau jaučiasi fiziškai ir dvasiškai. Anglijoje buvo tiriamos pagyvenusios poros. Vidutinis tiriamųjų amžius - 67 metai. Pavyko nustatyti, kad reguliarūs lytiniai santykiai teigiamai veikia vyresnius nei 50 metų žmones. Lytinis gyvenimas teikia teigiamų emocijų, neatitolstama nuo partnerio, kelia pasitikėjimą savimi. Pagyvenusios moterys pasirodė kur kas labiau linkusios mylėtis nei vyrai.
Nestorėjančios pelės padės sukurti vaistą nuo nutukimo
Linkimas į tukimą užprogramuotas genuose. Švedų mokslininkai, betyrinėdami peles, aptiko geną, neleidžiantį kauptis riebalams ir persiėsti. Graužikų, kurių FOXC2 genas aktyvesnis, organizmuose riebalų mažiau nei paprastų pelių. Buvo atliktas eksperimentas. Pelių, kurių FOXC2 genas aktyvesnis, riebalai sudarė tik 10 procentų kūno masės, o paprastų pelių - net 30 procentų. Įdomu tai, jog graužikai nesistengė suėsti daugiau maisto, kad kompensuotų riebalų stygių. Eksperimentinių gyvūnų buvo mažesnis cholesterino, riebalinių druskų ir cukraus kiekis. Pagausinus maisto, bandomųjų svoris buvo 28 procentais mažesnis nei paprastų. Nuspręsta, kad FOXC2 genas lygiai taip pat veikia ir žmones. Manoma, kad remiantis šiuo atradimu bus galima sukurti naujų profilaktikos priemonių gydant nutukimą ir cukrinį diabetą.