Metų metus poilsiautojų pamėgtas Karklės paplūdimys šalia Klaipėdos nesulaukia reikiamo valdžios dėmesio. Netvarka kiršina vietinius gyventojus, poilsiautojus ir policiją. Nors valdininkų vizijose Karklė - patraukli rekreacinė zona, tačiau šiam pajūrio ruožui pliažo statusą suteikti neskubama.
Ramus laukinės gamtos kampelis prie jūros vilioja poilsiautojus iš visos Lietuvos. Atvykę jie stebisi, kad tokia prestižinė vieta nėra tvarkoma. 23 paaugles į Karklės paplūdimį atsivežusi stovyklos vadovė Rita Akstinienė prisipažino bijanti dėl jų gyvybių.
"Vaikai veržte veržiasi maudytis, o aš su nerimu skaičiuoju iš vandens kyšančias galvas. Jeigu staiga imtų skęsti, pulti į bangas tektų pačiai. Pagalbos čia neprisišauksi", - sakė Lietuvos AIDS centro socialinė darbuotoja. Jos manymu, paplūdimys turi būti labiau prižiūrimas. R.Akstinienė stebėjosi, kad, kiek akys mato, nėra nė vienos persirengimo kabinos, tualetų, švaraus vandens čiaupų. Tualetus atstoja krūmai.
Karklės pajūryje besikaitinantys poilsiautojai, paklausti, ar jaučiasi saugūs, spjovė per petį ir beldė į medį. Ištikus bėdai, policijos pareigūnus tektų kviestis iš Gargždų. "Nežinau, reikėtų skambinti numeriu 112", - paklausta, ką daryti poilsiautojams atsitikus nelaimei, sakė Klaipėdos rajono policijos organizacinio skyriaus vyriausioji specialistė Virginija Kybartienė.
Viešosios tvarkos skyriaus viršininkas Gediminas Radzevičius teigė, kad į Karklę dažniausiai tenka vykti tirti vagysčių iš automobilių. "Tol, kol neatsiras saugomų aikštelių, vagysčių išvengti nepavyks. Žmonės neturi kur saugiai pastatyti mašinas. Į pamiškėje stovinčius automobilius įsilaužiama", - sakė pareigūnas.
Policininkai sulaukia priekaištų, kad nebaudžia ne vietoje mašinas statančių vairuotojų. Tačiau Karklės paplūdimys priklauso Pajūrio regioniniam parkui. Vairuotojams draudžiama apskritai mašinas statyti pakelėse ant žolės. G.Radzevičiaus teigimu, tektų bausti visus iš eilės. Gargždų policininkai Karklėje patruliuoja tik savaitgaliais. Šiokiadieniais į iškvietimą reaguotų Klaipėdos pareigūnai. G.Radzevičius neslėpė, kad į įvykio vietą iš Gargždų atvyktų ne anksčiau kaip po pusvalandžio.