Nuolatinis laikraščio skaitytojas R. V. iš Druskininkų rašo, jog šių metų kovo mėnesį buvo atleistas iš darbo. Kadangi darbdavys buvo neteisus, po mėnesio laiško autorius į darbą buvo grąžintas. Vyriškis prašo plačiau paaiškinti, kaip išieškoma neturtinė žala pagal Civilinio kodekso 6.271 straipsnį.
Advokatas Aidas Venskus pateikė tokį atsakymą: "Neturtinė žala yra asmens fizinis skausmas, dvasiniai išgyvenimai, nepatogumai, dvasinis sukrėtimas, emocinė depresija, pažeminimas, reputacijos pablogėjimas, bendravimo galimybių sumažėjimas ir kita, teismo įvertinta pinigais. Neturtinė žala atlyginama tik įstatymų nustatytais atvejais. Ji atlyginama visais atvejais, kai padaryta dėl nusikaltimo asmens sveikatai ar dėl asmens gyvybei atėmimo bei kitais įstatymų nustatytais atvejais. Teismas, nustatydamas neturtinės žalos dydį, atsižvelgia į jos pasekmes, šią žalą padariusio asmens kaltę, jo turtinę padėtį, padarytos turtinės žalos dydį bei kitas bylai turinčias reikšmės aplinkybes, taip pat į sąžiningumo, teisingumo ir protingumo kriterijus.
Asmuo, pageidaujantis prisiteisti neturtinės žalos atlyginimą, privalo teismui pateikti ieškinį, kuris apmokamas žyminiu mokesčiu: iki 100 000 litų - 3 procentais ieškinio sumos, bet ne mažiau kaip 50 litų; nuo didesnės kaip 100 000 iki 300 000 litų sumos - 3 000 litų plius 2 procentai nuo ieškinio sumos, viršijančios 100 000 litų; nuo didesnės kaip 300 000 litų sumos - 7 000 litų plius 1 procentas nuo ieškinio sumos, viršijančios 300 000 litų. Bendras žyminio mokesčio dydis turtiniuose ginčuose negali viršyti 30 000 litų. Nuo žyminio mokesčio mokėjimo atleidžiami ieškovai bylose dėl nusikalstama veika padarytos turtinės ir neturtinės žalos atlyginimo.
Laiško autoriaus nurodytas LR Civilinio kodekso 6.271 straipsnis nustato atsakomybę už žalą, atsiradusią dėl valdžios institucijų neteisėtų veiksmų. Tokią žalą privalo atlyginti valstybė iš valstybės biudžeto, nepaisydama konkretaus valstybės tarnautojo ar kito valstybės valdžios institucijos darbuotojo kaltės. Žalą, atsiradusią dėl savivaldybės valdžios institucijų neteisėtų aktų, privalo atlyginti savivaldybė iš savivaldybės biudžeto, nepaisydama savo darbuotojų kaltės. Terminas "valdžios institucija" reiškia bet kokį viešosios teisės subjektą (valstybės ar savivaldybės instituciją, pareigūną, valstybės tarnautoją ar kitokį šių institucijų darbuotoją ir t. t.), taip pat privatų asmenį, atliekantį valdžios funkcijas. Terminas "aktas" reiškia bet kokį valdžios institucijos ar jos darbuotojo veiksmą (veikimą, neveikimą), kuris tiesiogiai daro įtaką asmenų teisėms, laisvėms ar interesams (valstybės ar savivaldybės institucijų priimami teisės ar individualūs aktai, administraciniai, fiziniai aktai ir t. t., išskyrus teismo nuosprendžius, sprendimus ir nutartis). Valstybės ar savivaldybės civilinė atsakomybė pagal šį straipsnį atsiranda, jeigu valdžios institucijos ar jų darbuotojai neveikė taip, kaip privalėjo veikti pagal įstatymus".